СТАТТІ

ВСІ СТАТТІ

РЕКЛАМА

Усвоить английский предлагаем английский по скайпу, звоните.

НОВИНИ

Представники ХАМАСукрайній з правого бокуАхмед аль-Джаабарі
Представники ХАМАСу
крайній з правого боку
Ахмед аль-Джаабарі

Ізраїль ліквідував лідера збройного крила «Хамасу»

Ізраїль підтвердив, що сьогодні, внаслідок повітряних ударів по Сектору Гази, вбив керівника збройного крила ісламістського войовничого руху «Хамас» Ахмеда аль-Джаабарі. Він став найвищим діячем палестинських радикалів, убитим ізраїльтянами від часу воєнного вторгнення Ізраїлю чотири роки тому до Смуги Гази, яку контролює «Хамас». Загибель Ахмеда аль-Джаабарі розпочала відкриту війну у Секторі Газа.


Старшого командира військового крила ХАМАС Ахмеда аль-Джаабарі, який серед інших своїх «подвигів», вчинив викрадення капрала Гілада Шаліта. було ліквідовано в ході ізраїльскої операції. Ізраїльська спецслужба «Шин Бет», яка повідомила про це, при цьому пригадала про його «терористичну діяльність» протягом десятиліття. Джерела в ХАМАСi повідомляли, що Ахмед аль-Джаабарі, коли у їхнє авто влучила ізраїльська ракета. Це стало найбільшою втратою ХАМАСу.

Це все, що залишилося від автомобіля, у якому подорожував Ахмед аль-Джаабарі, коли в нього влучив ізраїльський авіаційний снаряд.(Фото Associated Press)

Операція відбулася після кількаденного різкого зростання напруженості між палестинськими бойовиками й Ізраїлем на кордоні із Сектором Газа. Ізраїль підтвердив повідомлення палестинських джерел, що його повітряний удар у Смузі Гази вбив 14 листопада керівника збройного крила ісламістського войовничого руху ХАМАС, «Бригад імені Іззаддіна аль-Касама», Ахмеда аль-Джаабарі.

Він став найвищим діячем палестинських радикалів, убитим ізраїльтянами від часу зайняття Ізраїлем, чотири роки тому, Смуги Гази, яку контролює ХАМАС. По машині, в якій він їхав разом з помічником і сином, ВПС ЦАХАЛу випустили ракету. Згідно з повідомленням Ynet, убито також сина Джаабарі. Ще убито одного високопоставленого терориста - командира південної дивізії ХАМАСу Раед аль-Атара. Загальне число жертв серед терористів складає, покищо 9 осіб. ще три людинни поранено. Повідомлення про ліквідацію Джаабарі підтвердила внутрішня розвідка Ізраїлю ШАБАК, про це повідомив «Галей ЦАХАЛ».

ХАМАС заявив, що приймає об'яву вiйни. Муніципалітет міста Ашдод вже відмінив на завтра заняття у школах. Жителям прикордонних населених пунктів запропоновано знаходиться поблизу захищених приміщень, в зоні 13-секундної досяжності. У відповідь на ліквідацію Джаабарі палестинські терористичні угрупування в секторі Газа погрожуют «спалити ізраїльські міста».

Пан Джабарі був фактичним керівником сектору Газа, адже всі збройні підрозділи ХАМАСу підпорядковувалися напряму йому. Політичне керівництво на чолі з Ісмаїлом Ханією у керуванні бойовиками, практично, участі не брало. Власне тільки на на Джабарі лежить відповідальність за всю терористичну діяльність проти Ізраїлю з сектору Газа, Напередодні його було попререджено ізраїльскою стороною про наслідки, які його очікують, якщо він не припинить ракетні обстіли. Оскільки у середу 14 листопада по території Ізраїлю було випущено п'ять ракет, тоді ж і почалася війскова операція ЦАХАЛу.

Керівник війскової операції у секторі Газа начальник штабу ЦАХАЛу генерал-лейтенант Бені Ганц повідомив, що в останні дні командування намагалося не розголошувати деталі свого плану стосовно сектору Газа, тим часом, у другій половині дня було проведено удар по терористичним цілям сектора. Операція «хмарний стовп» стала початком широкомасштабної кампанії на ліквідацію лідерів ХАМАСу, "Ісламського джихаду" та інших радикальних угрупувань. Необхідно було покласти край постійним безчинствам з боку терористичних організацій, які приносили горе і шалені страждання великій кількості мирних жителів поряд з Газою і на півдні Ізраїлю. Адже ХАМАС завжди атакував мирні поселення і ніколи не атакував армійські підрозділи ЦАХАЛу - найбоєздатнішої армії світу.

У четвер 15 листопада з сектора Газа в бік Тель-Авіва були випущені дві ракети. У одному з найбільших міст Ізраїлю вперше за 20 років була оголошена повітряна тривога, а мешканці сховались у бомбосховищах. Один зі снарядів упав на південь від міста, в Рішон-ле-Ціоні, а другий затонув у морі.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що наступальні дії його країни будуть призупинені на час візиту, якщо ракети не будуть випускати з сектора Газа. Раніше ізраїльський прем'єр говорив, що Ізраїль зробить "усе, що в його силах", аби уникнути цивільних жертв у конфлікті з ХАМАСом. Він звинуватив палестинський військовий рух у "подвійному воєнному злочині", сказавши, що бойовики стріляють у мирних жителів Ізраїлю, прикриваючись мирними жителями Гази. Армія Ізраїлю ЦАХАЛ повідомила, що у п'ятницю вранці скинула у Газі листівки з попередженням для мирних мешканців про можливі обстріли та закликом триматись якомога далі від бойовиків ХАМАСу та інших терористичних організацій.

ЦАХАЛ повідомив про ураження цілей у Хан-Юнисі і Рафіаху. Удари нанесені по шахтам, у котрих зберігалися ракети іранського виробництва «Фаджар 3» і «Фаджар 5». Ці ракети мають радіус дії до 75-ти кілометрів. Тому їх застосування на відміну від російських ГРАДів могло б загрожувати центральним районам Ізраїля. Терористи своїми ракетами, час від часу обстрілювали міста Сдерот і Ашкелон. Інформації про жертви немає.

Військові джерела заявили, що ліквідація Ахмеда аль-Джаабарі - це не останній удар - під прицілом є інші високопосадові терористи. Прес-секретарь ЦАХАЛу заявив, що «з цієї хвилини відкрито всі опції; є наміри нанести максимально тяжкі удари по ХАМАСу та іншим терористичним угрупуванням».

Реакції Єгипту на ці події ще не було. ХАМАС твердить, що «новий Єгипет під керівництвом Мохамеда Мурсі має вийти з Кэмп-Девідських угод з Ізраїлем і вислати амбасадора Ізраїля з Каїру.

У цей момент всі ізраїльскі екстрені служби - рятівники-пожежники «Маген Довід Адом» і поліція, переведені в режим максимальної готовності. О 18:00 14 листопада відбулося засідання військово-політичного кабінету міністрів, для затвердження операцій ЦАХАЛу.

Удар Ізраїля з повітря убив командувача ХАМАСу

16 липня Ізраїльські ВПС завдали удару по сектору Газа, незважаючи на раніше висловлені наміри призупинити військову операцію на час візиту в Газу прем'єр-міністра Єгипту Хішама Кандиля. Про це повідомив сьогодні представник місцевих правоохоронних органів, якого цитує ІТАР-ТАРС. Згідно з даними медичних джерел, в результаті удару загинули двоє палестинців. Раніше сьогодні Ізраїль заявив про готовність припинити всі наступальні військові дії в секторі Газа за умови, що й палестинці тимчасово припинять ракетний обстріл території єврейської держави.

Тим часом, представник ізраїльського прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху звинуватив палестинський рух ХАМАС у недотриманні умов перемир'я. Раніше начальник генштабу ізраїльської армії Бені Ганц віддав розпорядження щодо призову 16 тисяч резервістів. На даному етапі до сектору Газа стягуються п'ять регулярних дивізій - елітні бригади "Гіваті" і "Голані", а також парашутисти і дві бронетанкові дивізії. Резервісти, як очікується, повинні замінити їх на місцях постійної дислокації. За словами військових, рішення про введення сил в палестинський прибережний анклав поки не прийнято.

Тим часом майор ЦАХАЛУ Рамі Суріс підтвердив у телефонній розмові з кореспондентом РП, що Ізраїльська армія не має жодних агресивних намірів щодо нападу на палестинців, але боротьба зі збройним ХАМАСом є переконанням, всіх патріотично налаштованих ізраїльтян, щодо активної бортьби з терористами на захист свого мирного населення. " Для чого людям Ізраїлю треба утримувати ЦАХАЛ, як би він не зміг, по справжньому, захищати свій народ і не карати терористів", - сказав пан Суріс. Він також повідомив, що ізраїльські телеканали показали реакцію США та Великої Британії на ці події: "Америка публічно підтримали Ізраїль. Речник державного департаменту Марк Тоунер заявив: "Ми підтримуємо право Ізраїлю на самозахист, і ми закликаємо Ізраїль докласти всіх зусиль, щоб уникнути цивільних жертв". Водночас міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг сказав, що "ХАМАС несе головну відповідальність за нинішню кризу". По обидва боки кордону між Ізраїлем та Газою оголошено надзвичайний стан",- повідомив пан Суріс.

РП
14-16.11.2012


ВСІ НОВИНИНАШЕ ГОЛОСУВАННЯ

Хто міг би очолити Україну після революції 2014?

  • Юлія Тимошенко
  • Петро Порошенко
  • Віктор Ющенко
  • Арсеній Яценюк
  • Олег Тягнибок
  • Віталій Кличко
  • Хтось інший


ПАРТНЕРИ


ТОВ НСК Україна