СТАТТІ

ВСІ СТАТТІ

РЕКЛАМА

НОВИНИ

Мартін Демпсі
Мартін Демпсі

Генерал Демпсі не виключає бойових дій проти агресій та провокацій Росії

Поляки та американці відпрацьовують бойові навички на випадок агресії Росії. У рамках відповіді НАТО на агресію Росії в Україні, понад шістсот американських солдатів під керівництвом генерала Демпсі проводять спільні навчання з військовими країн Балтії та Польщі. Знімальна група Голосу Америки побувала на військовій базі у польському Дравско.

Польща не так давно мала дві з половиною тисячі солдатів в Іраку та Афганістані, досвіду боротьби пліч-о-пліч з американцями у них не бракує.

Водночас сенатор Джон Мак-Кейн зауважив, що США можуть надати Україні військову допомогу. Пан Маккейн додав, що група американських сенаторів готує закон, згідно з яким США можуть надати Україні військову допомогу обсягом 100 мільйонів доларів. Група американських сенаторів готує закон, згідно з яким США можуть надати Україні військову допомогу обсягом 100 мільйонів доларів. За його словами, мова йде не лише про фінансову допомогу. «Ми хочемо надати кошти для протидії російській агресії, дати зрозуміти Путіну, що він заплатить високу ціну, якщо захоче захопити схід України або навіть південь», – зазначив сенатор. Пан Маккейн зазначив, що має намір спробувати переконати президента США Барака Обаму відправити військову допомогу Україні раніше, бо ухвалення закону може затягнутися.

За словами американського сенатора, США готові відповісти на агресію Путіна тим, що Росія «буде повністю ізольована». «Ми будемо тиснути, щоб Росія вивела війська, тиснути, щоб відновити статус Криму. Ми вас не покинемо», – додав Джон Маккейн. Водночас колишній головнокомандувач збройних сил у Іраку коли президентом був Джордж Буш генерал Мартін Демпсі звинуватив пана Путіна у надто довготривалій агресивній військовій політиці. Пан Демпсі нинішній багатозірковий генерал генштабу військ США у інтерв'ю багатьом ЗМІ заявив, що вірогідність 3-ї світової війни не виключена за провокативною і агресивною політикою Путіна, яку досить давно у такому стилі почав Адольф Гітлер.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США пан генерал Демпсі заявив у кінці квітня під час бесіди з редактором РП по Скайпу, що у випадку ескалації конфлікта в Криму армія США готова підтримати Україну і союзників у Європі військовими діями, бо декілька років тому Україна підтримувала війсковиків США в Іраку.

Головнокомандувач збройних сил НАТО в Європі, який розробляє комплекс заходів у відповідь на російську військову загрозу в Україні, повідомив, що однією з цих заходів може стати розміщення американських військ на території східноєвропейських країн-членів Альянсу, які вважають, що вони наражаються на небезпеку. Генерал ВПС США Філіп Брідлав заявив агентству Associated Press, що він не може «виключати участь у цьому проекті жодної країни, у тому числі США». «Наші стандарти проведення військових операцій практично однакові, ми знаємо, як діяти разом, як виконувати накази, які нам дає начальство», - про це заявив капітан польської армії Марцін Вільґа. На тренувальну операцію запросили пресу, щоб заспокоїти місцеве населення щодо можливої загрози у світлі подій у сусідній Україні.

Свідзін – одне з найбільших міст регіону, тут попри зовнішній спокій, серйозно занепокоєні тим, що відбувається на території сусіда. Школярка Поліна Кілбовська хоче, щоб Польща залишалась пост-комуністичною демократією. «Я дуже боюся, але сподіваюсь, що все буде гаразд».

Ті, хто пам’ятаюсь Радянську добу, як Станіслав Піотровіч та його друзі, не вірять, що Росія справді не хоче війни але разом з тим присутність американських військових вітають. «Вони можуть залишитись трохи довше, поки ми не переконаємось, що все в порядку», каже пан Піотровіч.

Військова база знаходиться на північ від Свіздіна, набагато ближче до Німеччини, ніж до кордону з Росією. Польща попросила НАТО надіслати дві бригади або 5 тисяч солдатів. Втім будь-яка військова допомога повинна надаватись таким чином, щоб не поглибити кризу, пояснює політичний оглядач Майкл Оганлон з Інституту Брукінґса: «Ми повинні бути дуже чіткими – будь-яка військова допомога, яку ми висилаємо у ці країни, є обмеженою у кількості та озброєна по-мінімуму». Багато поляків вважають, що така допомога – це той мінімум, що може зробити Америка для Польщі після того, як вона надіслала свій військовий контингент до Іраку та Афганістану.

06.05.2014


За темою:
«РУСнацфашисти у своїй більшості - спецпризначенці РФ»


ВСІ НОВИНИНАШЕ ГОЛОСУВАННЯ

Хто міг би очолити Україну після революції 2014?

  • Юлія Тимошенко
  • Петро Порошенко
  • Віктор Ющенко
  • Арсеній Яценюк
  • Олег Тягнибок
  • Віталій Кличко
  • Хтось інший


ПАРТНЕРИ


ТОВ НСК Україна