СТАТТІ

ВСІ СТАТТІ

РЕКЛАМА

НОВИНИ

Анатолій Ковальов
Анатолій Ковальов

Святкують, коли в сусіда корова здихає

Написати дану статтю спонукала розмова із одним бізнесменом. Він сказав:»Неправильно, що сільгоспвиробники виступають проти підвищення рівня оподаткування. Вони ж їздять джипами, чого вони ще хочуть? Нас же оподатковують, то нехай і їх на «повну котушку». Ось в цьому яскраво виражається наше українське невігластво. Мій співрозмовник не захищав себе, а прагнув гіршого іншим. По принципу – якщо мені важко, то нехай буде важко і всім іншим. Такі люди святкують, коли в сусіда корова здихає. Він не розуміє, що погіршення становища іншого лавиноподібно веде до погіршення становища всіх і цього ж мого співрозмовника.


Пояснюю чому

Якщо стануть біднішими сільгоспвиробники, то зменшаться кількість працюючих, зменшиться об’єм в обігу грошей і не куплять вже попередню кількість товарів у того із чорною заздрістю горе - бізнесмена і він стане ще більше у програші, чим сільгоспвиробник. При підвищенні об’єму податків автоматично зростуть ціни на сільськогосподарську товари і населення збільшить витрати на продукти харчування і зменшить їх на товари і послуги, які надає наш бізнесмен. Він ще раз втратить. Втратить і суспільство. Я навів лише два приклади. Читач може і сам навести їх більше двох десятків - прикладів втрат суспільства від непродуманого, необґрунтованого і шкідливого дійства керівництва держави по підвищенню оподаткування.

Давайте задамо самі собі запитання: Добробут населення зросте? Народиться більше дітей, чи менше стануть помирати пристарілі? Зміцниться село? Добавляться робочі місця? Краще стане працювати сільська (та і міська) школа? Медицина? Може гривна зросте і зменшиться інфляція? Задайте сто запитань і на всі буде одна відповідь - негативна. Дехто прикидає, що від збільшення оподаткування зросте бюджет, а значить краще забезпечать вчителів, лікарів, Армію. Це зовсім хибна думка. І ось чому.

За 24 роки Незалежної України через дію керівників вищого рангу доведена економіка до того, що кожен українець від кепки до шнурків одягнений не в українське вбрання, а в чужоземне. Навкруги все імпортне, а наше виробництво, робочі місця, заводи, фабрики, будівлі – все знищене. Зверніть увагу:»Чим було знищене промислове виробництво? Чому не виробляємо навіть самих простих речей?» Відповідь одна і іншої відповіді не існує. Суть в тому, що виробництво обкладено такими великими податками, при яких товарне виробництво стало нерентабельним.

Після цього за безцінь приватизовані, відібрані в народу стратегічно важливі виробничі об’єкти країни, а люди викинуті на вулицю. Населенню закрили рота через подачки від центрів зайнятості та субсидій. А виробництва немає, то немає чим заповнювати бюджет. Тому країна бідна, люди за межею існування. І це в Україні, де були створені самі найкращі у бувшій імперії умови для виробництва. Зараз заміть того, щоб кожного дня створювати свої матеріальні блага, то ми ці блага позичаємо у Міжнародного валютного фонду. Вже стільки напозичалися - щоб віддати, то кожному жителю потрібно внести більше, ніж по 150тисяч гривень. Подумайте, у вас є такі гроші? А віддавати прийдеться, ніхто цього не пробачить. Без вигоди ніхто грошей нам не дає. План – захват нашої території. План – знищення лишнього для них населення. План – не до розвитку, а до розрухи! А якби не волонтери, то вже б і України не було б.

Наступний крок злочину полягає в тому, що хочуть обкласти (і вже обклали) податками сільське господарство, щоб знищити і тут виробництво, щоб забрати за безцінь сільськогосподарську землю, а людей або знищити, або пустити з торбами по світу, або зробити батраками. Уявіть, що Ви товаровиробник. Не має значення що виробляєте - чи сільськогосподарську продукцію, чи шиєте куртки, чи виготовляєте на продаж плуги, Інтуїтивно відчуваєте, що завжди можна цих виробників обкласти таким податком, що не те що виробництво покинуть, а і продадуть за безцінь виробничі приміщення. (А ще якщо на виробничі приміщення накладуть додаткові податки, що зараз робиться, то чи буде виробництво?). Хіба в таких діях по збільшенню оподаткування є глузд? Чи це планомірний злочин?

Я вже писав, але хочу ще раз навести цифри. Коли в 1990році працювало в Тальнівському районі 32070осіб, або 95,8% від працездатного населення, то в 2015р. працює (разом наймані та займаються підприємництвом) – 7180 осіб, або 29,6% від працездатного населення. Щоденно район виробляв понад 100тонн молока. Район в 1990р. виробив промислової продукції на суму в 67,47 млн доларів США, або в теперішніх грошах понад півтора мільярда гривень, а зараз що маємо? … Молока в 1990р виробили – 42400т, а в минулому році лише 8220т. М’яса в 1990р – 10290т, а в минулому році лише 1272т. І так все інше. Виробництво в районі спало за 24 роки в порівняних цінах в десяток разів.

Нам потрібно спільно всім домогтися від керівництва держави, щоб вони створили такі умови, щоб будь-яке виробництво стало вигідним. Ви запитаєте, а чи це можливо? Можливо! Можливо тому, що все це вже було. Щорічно розкрадається та вивозиться в офшори більше коштів, ніж весь річний бюджет України. Не валити село (в тому числі «децентралізацією»), а зберегти села. Щоб його зберегти, досить використати міжнародний досвід:

- в одні руки землекористувачу давати не більше 300га землі; - обов’язково землекористувач повинен жити в тому селі, де його земля; - землекористувач сам безпосередньо повинен організовувати сільськогосподарське товарне виробництво на цій землі.
Такому товаровиробнику дати пільгове оподаткування. Але якщо хоча б одна із попередніх трьох умов не виконується, то такій особі – податки 20% від суми виробленої продукції. Я вірю, що настануть кращі, справедливі часи. Для цього нам слід бути дружнішими.

Анатолій Ковальов. Голова Тальнівської районної організації Аграрної партії України.

11.04.2016


ВСІ НОВИНИНАШЕ ГОЛОСУВАННЯ

Хто міг би очолити Україну після революції 2014?

  • Юлія Тимошенко
  • Петро Порошенко
  • Віктор Ющенко
  • Арсеній Яценюк
  • Олег Тягнибок
  • Віталій Кличко
  • Хтось інший


ПАРТНЕРИ


ТОВ НСК Україна