Студентка Києво-Могилянки дала в голову Табачнику

Студентка Києво-Могилянської академії Дарина Степаненко дала в голову Табачнику під час Форуму міністрів освіти європейських країн, який відбувається у Києвi. Перед тим, як дати міністру освіти ляпаса, три дні тренувалася. Про це дівчина повідомила, відповідаючи на питання “Української правди”.

“Так, я трошки тренувалася на знайомому і розбила йому окуляри”, – зазначила студентка.
“Це не був спонтанний жест”, – додала вона.
Дівчина зізналась, що вчиться на історика, і читала “українофобські труди Табачника”.
“Звичайно в такій ситуації формується певне ставлення до людини. І тут нарешті з’явилася можливість виплеснути свої емоції. Я думаю, що він зрозумів, за що йому це”, – зазначила Степаненко.
Вона додала, що своїм жестом висловила ставлення до Табачника всіх українських студентів.
Неповнолітня дівчина належить до організації Братство святого Луки. Як повідомлялося, Степаненко пройшла до середини будівлі. Там підійшла до Табачника і вручила йому у своєрідний спосіб букет квітів – лілії.
Після цього її забрали до райвідділку мілції, та згодом відпустили, оскільки їй ще немає 18 років. Їй загрожує штраф у 51 гривню. Дівчина розповіла, що після інциденту її забрала міліція. Було складено протокол на підставі статті 173 Кодексу про адміністративні правопорушення “дрібне хуліганство”.

Пізніше вона зізналася, що три дні тренувалась перед тим, як побити міністра освіти квітами. “Я з допомогою друзів три дні тренувалася і відпрацьовувала удар. Його побудовано на базі прийому “уракен” – блискавичний, несподіваний удар”, – зауважила вона.

Водночас, Табачник спокійно поставився до інциденту зі студенткою. “Ніякого інциденту не сталося. Спочатку вона чарівно сміялася, казала, як вона хоче подарувати мені квіти, після чого почала тикати в серцях цими квітами. Ставлюся до цього абсолютно спокійно і нормально”, – сказав він на прес-конференції в четвер у Києві.


Тим часом, Народний депутат від фракції НУ-НС Андрій Парубій повідомив, що студентку Дарину Степаненко, яка вдарила міністра освіти Дмитра Табачника букетом квітів, вдалось витягнути з міліції. Про це Парубій написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Під мою особисту розписку її звільнили з відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх”, – зазначив нардеп. Він додав, що адміністративного протоколу щодо дій Степаненко складено не було.

 

Разом з тим, народний депутат від НУ-НС В’ячеслав Кириленко з трибуни в парламенті оголосив, що дівчину відпустили. Депутати у залі почали аплодувати і кричати “Браво!”, повідомляє кореспондент Gazeta.ua. Кириленко запевнив, що парламентарії будуть стежити, як міністр Табачник буде забезпечувати навчання дівчини, “щоб її не відрахували і щоб не було ніякого тиску”.

Як повідомила прес-служба київської міліції на Дарину Степаненко, яка вдарила квітами міністра освіти Дмитра Табачника, складено адміністративний протокол. Її зобов’язали прийти до суду, повідомляє прес-служба київської міліції. “22 вересня під час державних заходів у приміщенні клубу Кабінету міністрів одна з учасниць вчинила протиправні дії проти одного з керівників профільного міністерства”, – сказано в повідомленні МВС. “Відносно цієї дівчини складений адміністративний протокол за ст.173 КУпАП. Від порушниці прийняте зобов’язання явки до суду”, – повідомляє відомство.

“Порушниця міліцією не затримувалася”, – сказано в повідомленні.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.