Азербайджан не визнає вибори у сепаратистській Південній Осетії

Міністерство закордонних справ Азербайджану опублікувало заяву, стосовно, “так званих президентських виборів”, що проводилися у Цхінвальському регіоні Південної Осетії. У тексті заяви йдеться про те, що Баку не буде визнавати організовані Росією “так звані президентські вибори” на окупованій грузинській території 13 листопада 2011 року.

Таким чином МЗС Республіки Азербайджан у чергове висловлює тверду підтримку суверенитету і територіальній цілістності Грузії. Також ахербайджанське МЗС висловлює тверду переконаність, що процес переговорів між Росією та Грузією має йти коструктивним шляхом до мети, яка завершить пошук реальних шляхів урегулювання міжнародного конфлікту.

Варто нагадати, що дружні стосунки між Азербайджаном та Грузією після розпаду СРСР ніколи не зазнавали регресу на відміну від стосунків обох країн з Росією, яка і досі своєю імперською пащекою намагається проковтнути весь Кавказ. Грузія і Азербайджан не раз викликали міжнародну гикавку у Росії.

Нагадаємо, коли у вересні 2011 року у сепаратистському Нагірному Карабаху було проведено вибори, Міністерство закордонних справ Грузії опублікувало заяву, в якій йшлося, що Тбілісі не визнає і не буде визнавати проведені у Нагорному Карабаху незаконі, так звані, вибори місцевого самоврядування. Таким чином, через заяву МЗС, Грузія підтверджує свою однозначну підтримку суверенітету і територіальної цілостності Азербайджана в рамках визнанних на міжнародному рівні його кордонів.

Більше ніж рік тому МЗС Грузії опублікував аналогічну заяву також у звязку з проведеними у травні 2010 року в Нагорному Карабаху парламентськими виборами.

Адже намагання Росії діяти за принципом “розділяй і володарюй”, щоб підкорити весь Кавказ, як це було за часів Російської імперії більш ніж три століття тому, привело до часткового володарюваня у кількох кавказких республіках і до повного не сприйняття неоімперської політики Росії іншою частиною Кавказу.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.