Американськa зброя майбутнього може миттєво знищити Москву

Сполучені Штати створили новий науковий, а у подальшому це буде і технологічний військовий прорив, об’явили про готовність нанести важкі удари по Росії і Китаю. Американське Міністерство оборони склало звіт, у якому йдеться, що США залишають за собою право нанесення військового удару по будь-якій державі, що затіває кибератаки проти американських комп’ютерных систем. При цьому дещо раніше американці констатували, що їх державні, а також військові, комп’ютерні системи найчастіше стають об’єктами атак з Росії та Китаю.

У звіті Пентагону висвітлено, що хакерські атаки наносять Америці досить відчутну шкоду – страждає інфраструктура, військова галузь, економіка, дежуправління. Тому, як вважають американські військові, заходи у відповідь на такого роду атаки мають включати у себе всі доступні засоби.

Серед таких засобів: дипломатія, экономічні санкції, інформаційне протистояння і, нарешт, військові удари. У останньому варіанті планується використовувати хакерів, які працюють на Пентагон, а також і звичайну армію.

Передова надзвукова зброя

В середині листопада американські військові випробували одну зі своїх останніх розробок – гіперзвукову бомбу Advanced Hypersonic Weapon (AHW). У ході цих випробувань Міністерство оборони США намагалося виявити, як AHW може маневрувати, наскільки ця бомба керована і витривала в умовах занадто підвищеної температури. Бомбу запустили з Гаваїв з допомогою спеціальної ракети-носія, котра підняла AHW у верхні шари атмосфери.

Після цього AHW на гіперзвуковій швидкості спланерувала до цілі, розташованої на одному з островів на відстані 4 тис. кілометрів від Гавайських островів. Поміж тим, Пентагон не став розкривати подробиці проведення експеримента, а також його результатів, тому успіхи американців у галузі створення надзвуковых бомб залишаются неозвученими.

Швидкість, яку здатна развивати бомба AHW, значно скорочує час, необхідне для знищення цілей, розташованих по цілій земній кулі. Наприклад, час потрібний для удару по Москві, займе менше однієї години. Коментатори, відгукуючись про бомби AHW, кажуть, що слово “бомба” у цьому випадку використовується скоріше умовно – бо AHW за своєю констуркцією є скоріше боєголовкою, здатною до маневрування. Власне, це і є тим науковотехнічним проривом на який покищо спромоглася лише Америка.

Кнопки “перезавантаження” немає

AHW — частина програми развитку глобальної ударної системи озброєнь РGS(Promt Global Strike) – «Швидкий глобальний удар». У 2011 році на цей проект було вкладено $239,9 млн. (на разробку AHW пішло $69 млн.). Першорядна мета проекта полягала у тому, щоб замінити ядерні боєголовки фугасними надпотужними боєголовками. Проблема, однак, полягала у тому, що нові ракети легко було сплутати з ядерними, і це могло би спровокувати «симетричну відповідь». Тому конгрес минулого року відмовився від фінансування програми, але цього року фінансування підтримали конгрес, сенат, а також президент Обама у якого Америка відібрала кнопку “перезавантаження” яка так і не перезавантажила кремлівських карликів. В одному з інтерв’ю CNN держсекретар США пані Гіларі Клинтон заявила, що її кнопка “перезавантаження”, з якою вона їздила у 2008 році до Москви опинилась мало не на смітнику у звязку з тим, що ніяке “перезавантаження”, яке відбувалося на словах, так і не відбулося на ділі.

Ось це побудило Міністерство оборони США приступити до розробки супероперативної зброї, яка б била у ціль зі скаженим шумом, замість того щоб тихенько звалитися на голову, як це сробила б ядерна боєголовка. Ці гиперзвукові апарати здатні вирішити багато геополитичнихе питань, але лише тільки тоді , коли інженери і науковці доведуть цю зброю до остаточного рівня. Наука далеко не все ще знає про процеси проходждення об’экта через атмосферу на найвищій гиперзвуковій швидкості. На сьогодняшній день у світі немає аеродинамічних труб, де можна було б відтворити відповідні умови.

«Передову гіперзвукову зброю» (Advanced Hypersonic Weapon, AHW) було запущено з допомогою триступеневої ракет-носія 17 листопада 2014 р. в 17:30 за київським часом з Гавайських островів. Цей апарат пройшов верхні шари атмосфери над Тихим океаном і попав точно в ціль на атолле Кваджалейн (Маршалові острови), на відстані 4 тис. км на південний-захід від Гаваїв.

Максимальна швидкість AHW тримається у секреті, але за припущеннями сягає 10 тис. км/год. Варто зауважити, що цей виріб — на відміну від балістичної ракети — є здатним маневрувати на такій скаженій, майже неймовірній, швидкості.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.