РЛС НАТО в Турції запрацювала проти Ірану і Россії

Радіолокацiйну станцію (РЛС) раннього повідомлення про ракетний напад, яка є частиною системи протиракетної оборони (ПРО) НАТО у Європі, введено в експлуатацію на території Туреччини, про це з посиланням на представника турецького МЗС повідомив телеканал CNN.

Тим часом турецька газета Hurriyet посилаючись на свої джерела повідомила, що РЛС, у повіті Кюреджик провінції Малатья на південному сході Туреччини, почала працювати ще 1 січня. Як повідомило видання Hurriyet, функціонування радару станції забезпечують війсковослужбовці армії США, тому що у Туреччині немає своїх спеціалістів, здатних працювати на радарax системи AN/TPY-2, які виробляє американська компанія Raytheon.

У Малатьї дислокована друга польова армія збройних сил Туреччини, також у тій самій провінції розташована оперативно-тактична база ВПС. Меморандум про розміщення на турецькій території РЛС системи ПРО НАТО було підписано в Анкарі в середині вересня 2011 року. Підписи під документом поставили перший заступник шефа МЗС Туреччини Фіридин Синирліоглу і амбасодор США в Анкарі Фрeнсіс Рікардоне.

За повідомленнями турецьких ЗМІ, РЛС буде керована з оперативного центру в Німеччині. З часом до командування центру оперативного управління буде представлено турецький військовий персонал під командуванням турецького генерала. Дані, які отримуватиме РЛС, буде доведено до турецької влади.

В Анкарі заявляють, що радар не буде нацiлено на конкретні країни, бо спектр його дії досить широкий. Тим часом представники Пентагону повідомили, що радар який стоїть у Туреччині встановлено у контексті стурбованості ракетною програмою Ірану. У вересні міністр оборони Ірану виступив з різкою критикою планів розміщення елементів європейської системи протиракетної оборони Північноатлантичного альянсу в Туреччині. Потім Тегеран назвав рішення Анкари “стратегічною помилкою”.

У МЗС Росії в свою чергу заявили, що рішення Туреччини розмістити на своїй території елементи ЕвроПРО “робить ще більш актуальним отримання від США і НАТО твердих, юридичних гарантій ненаправленості протиракетних засобів які вони розгортають у Європі проти стратегічних ядерних сил Росії”.

Тим часом радіоналаштування сучасних американських РЛС діють, за допомогою оригінальних комп’ютерних програм, за лічені секунди, що може ефективно зашкодити російським ракетним запускам.

Ці нюанси не рекламуються, але і не стростовуються американським ЗМІ у звязку з тим, що перезавантаження Російсько-американських стосунків припинилося майже остаточно. Ще минулого року пані Гілларі Клинтон на запитання американських журналістів про те де загубилася кнопка “перезавантаження”, відповіла, що “вона, можливо, десь у смітнику”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.