Мітт Ромні – переможні тенденції

1 грудня у вівторок розпочалися республіканські праймеріз на Флориді. Попередні вибори на Флориді зібрали рекордну кількість виборців. У виборчому бюлетені залишилося всього чотири претенденти і, як стверджують виборці, серед них вони оберуть того, хто зможе краще, на їхню думку, сприяти економічному зростанню та складе потужнішу конкуренцію чинному президенту Бараку Обамі.Hа останніх попередніх виборах у штаті Невада Мітт Ромні переміг 4 грудня у суботу, здобувши близько 48 відсотків голосів.

Колишній губернатор штату Масачузетс Мітт Ромні переміг у черговому турі первинних виборів між представниками Республіканської партії, що відбувся в американському штаті Флорида. Флорида – найбільший штат із тих, де вже відбулися праймеріз. Відтак, перемога тут сильно підвищує шанси Ромні на вихід у листопадовий фінал президентських виборів проти демократа Барака Обами.

За попередніми підрахунками, за Мітта Ромні віддали голоси 47 відсотків виборців проти 32 відсотків, які проголосували за Ньюта Гінгріча, колишнього спікера Палати представників Конгресу. У перегонах беруть участь ще два претенденти: колишній сенатор від Пенсільванії Рік Санторум та Рон Пол, конгресмен від Техасу. Проте обидва вони далеко позаду.

Ньют Ґінґріч завдяки своїй ораторській майстерності на публічних дебатах з суперниками-однопартійцями доводив, що саме він, якщо стане кандидатом від Респуліканської партії, здатний перемогти на президентських дебатах Барака Обаму, який теж відомий своїм талантом оратора. Між тим, Ромні, який програв Гінгрічу на первинних виборах у Південній Кароліні, цього разу виглядав значно краще від суперника. Особливо це було помітно під час низки публічних дебатів, трансльованих багатьма флоридськими телеканалами. На думку оглядачів, своєю перемогою Ромні завдячує не лише своїм ораторським здібностям, а і тому, що він буквально заполонив штат телевізійними рекламними оголошеннями, витративши понад 17 мільйонів доларів.

Об’єкт критики претендентів – Президент Обама

Ромні вказував на етичні скандали Ґінгріча, за що спікера було оштрафовано на 300 тисяч доларів. Зі свого боку, Гінгріч змальовував Ромні яка ліберала, далекого від консервативних цінностей Республіканської партії. Проте обопільна критика суперників не завадила їм нагадувати вибоцям про Барака Обаму, якого вони хочуть виселити з Білого дому. «Три роки тому новообраний Президент Обама сказав американському народові: якщо за три роки він не зможе поліпшити економіку, тоді його президентство триватиме лише один термін. Тож ми нагадуємо йому про цю обіцянку», – заявив Мітт Ромні, виступаючи перед прихильниками.

Флорида – штат відпочинку, насолоди та заможних пенсіонерів з Півночі, які приїжджають сюди жити в теплі та комфорті. Але і тут можна побачити ознаки економічної рецесії. В місті Ордандо, де знаходиться всесвітньовідомий Діснейворлд, стоять зачинені збанкрутілі крамниці та будинки, які забрали банки через нездатність їх власників виплачувати житлові позички.

Багато оголошень Ромні було розраховано на пенсіонерів, адже шість з десяти республіканських виборців у Флориді становлять пенсіонери. Тож не дивно, що усі кандидати основну увагу присвячують саме питанням економіки.

«Політичним діячам відомо, що саме люди старшого віку є постійними виборцями», – зазначив директор Флоридського відділення всеамериканської Асоціації пенсіонерів Джефф Джонсон.

Між тим, Ньют Ґінґріч запевнив своїх прихильників, що він з дистанції не зійде і до Флориди ще повернеться у серпні, бо саме там відбудеться з’їзд Республіканської партії, який обере кандидата на посаду президента.

 

Голос Америки спілкується з мешканцями ФЛОРИДЩИНИ

Тим часом Мітт Ромні переміг 4 грудня у суботу на чергових попередніх виборах кандидата на президента серед республіканців у штаті Невада, здобувши близько 48 відсотків голосів. Це майже вдвічі більше, ніж у його найближчих суперників, колишнього спікера Палати представників Ньюта Ґінґріча і конгресмена Рона Пола. Таким чином Мітт Ромні, колишній губернатор штату Массачусетс, значно зміцнив свої шанси на висування від Республіканської партії. Це його друга перемога поспіль і третя загалом у перших п’яти первинних виборах, які вже відбулися.

Президентські вибори у США відбудуться в листопаді цього року. Кандидатом від Демократичної партії буде чинний президент Барак Обама.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.