Aвіаносцями США продемонстрували Ірану ігнорування його погроз

Іран пообіцяв атакувати будь-яку країну, територія якої буде використана “ворогом” для військової агресії проти Ісламської республіки, заявили в керівництві Корпусу вартових ісламської революції. Як повідомив телеканал CNN радіолокацiйну станцію (РЛС) раннього повідомлення про ракетний напад, яка є частиною системи протиракетної оборони (ПРО) НАТО у Європі, введено в експлуатацію на території Туреччини.

Ця РЛС у Туреччині запрацювала проти Ірану і Россії, яка напівлегально підтримує ядерну програму Ірану.

Pадіоналаштування сучасних американських РЛС діють, за допомогою оригінальних комп’ютерних програм, що за лічені секунди може ефективно зашкодити російським і, у пешу чергу, іранським ракетним запускам.

Ці нюанси не рекламуються, але і не стростовуються американським ЗМІ у звязку з тим, що перезавантаження Російсько-американських стосунків припинилося майже остаточно. Ще минулого року пані Гілларі Клинтон на запитання американських журналістів про те де загубилася кнопка “перезавантаження”, відповіла, що “вона, можливо, десь у смітнику”.

Останнім часом між Іраном і країнами Заходу посилилася напруженість, викликана розробками Ірану в атомній сфері і його відмовою від співпраці з міжнародною спільнотою з питань своєї ядерної програми.

Напередодні міністри закордонних справ ЄС схвалили заборону на імпорт іранської нафти, яка набуде чинності з липня.

У відповідь іранська влада пригрозили перекрити Ормузську протоку – ключовий морський шлях для транспортування нафти з Перської затоки.

США у свою чергу ввели в район Перської затоки авіаносну групу, яка може практично повністю заблокувати не тільки військовоморські сили Ірану. Отже не вперше один з авіаносців США знову пройшов протокою, яку Іран погрожував перекрити. Ця погроза нагадувала перекриття дороги мотоциклом проти двадцятитонної автофури.

Як повідомлялося, ВПС Ізраїлю готові розбомбити ядерні об’єкти Ірану, як це було свого часу в Іраку за часів Саддама Хусейна, коли Ізраїльські літаки знищили завод зі збaгачення урану.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі заявив, що напад на Іран – цілком розв’язувана задача, про це повідомила ізраїльська газета “Гаарец”. За його словами, “у разі необхідності” збройні сили США здатні завдати удару по іранських ядерних і військових об’єктах, проте попередив, що подібна дія може втягнути країну у тривалий конфлікт, “який може стати трагедією для регіону і всього світу”. Генерал також зазначив, що адміністрація Барака Обами “розглядає широкий спектр рішень” щодо іранської ядерної програми.

Говорячи про можливий напад на Іран з боку Ізраїлю, Демпсі заявив, що не впевнений, що ізраїльтяни попередять США про атаку. За словами генерала, у Вашингтоні розуміють стурбованість Єрусалиму прогресом Тегерана в атомній сфері.

У той же час міністр оборони Леон Панетта заявив, що США не можуть виключити удару по Ірану, оскільки ні США, ні Ізраїль не можуть дозволити Тегерану мати ядерну зброю. За його словами, військова операція для запобігання цьому не виключена. Поява найбільших кораблів у світі, якими є американські авіаносці, у Перській затоці є найбільшою військовою загрозою для ісламської революційної країни.

“Якщо ми отримаємо дані, що вони розробляють ядерну зброю, ми зробимо всі необхідні дії, щоб припинити це”, – сказав глава Пентагону.

При цьому, за словами пана Панетти, часу на дії залишилося зовсім небагато, оскільки Іран “до кінця 2012 року, якщо не раніше” отримає можливість створити ядерний боєзаряд.

Як стало відомо з повідомлень англомовної преси, американський авіаносець “Авраам Лінкольн”, певною мірою демонстративно, пройшов через Ормузьку протоку вдруге протягом місяця, повідомив представник ВМС США. Кореспондент ВВС, який перебував на борту авіаносця, повідомив, що недалеко від авіаносної групи перебувало іранське патрульне судно, однак інцидентів не трапилось у зв’язку з різкою зміною курсу патрулів подалі від американців.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.