Останні кадрові призначення Президента – «русские идут»?

Останніми днями Президент призначив нового голову СБУ, яким став Ігор Калінін, нового міністра оборони України замість Михайла Єжеля, ним став Дмитро Саламатін. І вчора новим головою Управління державної охорони став Сергій Кулик. Найгучніше, очевидно, призначення – це заміна міністра оборони України. Замість Михайла Єжеля, до якого Президент вже давно висловлював претензії, призначено Дмитра Саламатіна, який донедавна займався структурою «Укрспецекспорту», яка займається озброєннями, а до цього він був народним депутатом від фракції Партії регіонів.

Призначення Дмитра Саламатіна викликало неоднозначну оцінку з двох причин. Осбливо коментувалися два аспекти.

По-перше, це те, що ця людина до 1999 року не була громадянином України, проживала у Росії. Взагалі в Україні він став жити від цього часу.

По-друге, дуже неоднозначно сприйняли його, оскільки він був активним (як це правильно сказати?) «парламентським бійцем». «Бійцем» у тому розумінні, що коли розблоковували заблоковану фракцією БЮТ парламентську президію, то він відзначився, «звитяжно» б’ючи стільцем своїх колег-депутатів.

Втім, колишні колеги пана Саламатіна по фракції не бачать жодних проблем у його призначенні. Ось як прокоментував призначення Дмитра Саламатіна міністром оборони України голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов: ” У нас колись розповідали, що у нас Президент буде проросійський, і тоді я спокійно відповідав, що у нас Президент буде відстоювати передовсім інтереси України. Наш колега Саламатін, з яким ми довго працювали в парламенті, як з народним депутатом, представляє передусім інтереси нашої держави. І його робота у попередній організації підтверджує мої слова. Тепер щодо самої заміни. Ви знаєте, що в багатьох європейських країнах, і не лише європейських, це відомство очолює цивільна особа.

Своїми оцінками щодо призначення Президентом нових керівників Служби безпеки України і Міністерства оборони в ефірі Радіо Свобода поділилися Олександр Скибінецький, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, і Олександр Скипальський, екс-заступник голови СБУ, директор Інституту геополітики та економічних досліджень.

Президент не збирається демократичним шляхом віддавати владу, а готується до силових варіантів, тому розставляє людей, які йому віддані, на силові позиції. Для мене це, з одного боку, дивне призначення, а з іншого боку, не дуже дивне, тому що останні призначення наводять на сумні роздуми про те, що наш Президент плутає державну безпеку зі своєю власною. Призначення саме тих людей, які віддані особисто йому, говорить найперше про це.

А по-друге, на мій погляд, це говорить про те, що Президент не збирається демократичним шляхом віддавати владу, а готується до силових варіантів, тому розставляє людей, які йому віддані на силові позиції. Я думаю, що це стосується обох Саламатіна та голови СБУ Ігоря Калініна.

Директор Інституту геополітики та економічних досліджень Олександр Скипальський заявив, що Янукович добивається дискредитувати європейську інтеграцію. Він вважає, що треба погодитися з точкою зору мого колеги, пана Олександра, що на це питання треба дивитися ширше і системно.

Персоналії, на мій погляд, в даному випадку не грають ніякої ролі. Вони тільки підтверджують аналітичні прогнози, ті, які, на жаль, не є втішними. Тому що пан Янукович, декларуючи або озвучуючи одне, у дійсності добивається зворотних результатів.

Це блискучий приклад – поламати і дискредитувати європейську інтеграцію України. Коли вона була на старті, то просто береться, шукається привід. Привід йому підказали, безумовно, фахівці з іншої країни. І «розкручується» ситуація навколо Тимошенко. Нібито і вівці цілі, і барани гуляють, і вовки ситі, а Україна все спускається, спускається, послаблюється у сфері національної безпеки, у тому числі і легко стане здобиччю тих, хто мріє перетворити її у колонію або, скоріше всього, у губернію.

Тому подібні призначення – це тільки такі штрихи, які підтверджують, що громадяни України і патріоти України, не ті, які, як правило, як розмірковує Єфремов, що він захищає інтереси України. Справжній український міністр виключно тільки національні інтереси повинен захищати. Тому у цьому і вся тривога, на мій погляд, яка сьогодні витає у кожного з людей, які займаються аналітикою.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.