Грузія вироблятиме нові бойові машини

Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив 22 лютого, що протягом цього тижня відбудеться випробування першої найновішої бойової машини грузинського виробництва. Таку заяву пан Саакашвілі зробив на зустрічі з грузинськими військовими під час візиту в афганську провінцію Гильменд.

Він не став розповідати про деталі «бойової машини», але сказав лишень, що машина буде називатися «Лазіка»; Так само буде называтися і нове місто, яке планирується збудувати на Чорноморському узбережжі про плани будівництва якого Саакашвілі заявив вперше у грудні 2011 року.

«Ви знаєте, що ми випустили бронетранспортери «Дідгорі»; Ми випускаємо автомати, ми випускаємо іншу техніку – таке є не у багатьох країн країн світу», – заявив Саакашвілі.

Бронетранспортери грузинського виробництва «Дідгорі» двох типів, які були розроблені Дослідницьким центром «Дельта» при Міністерстві оборони, вперше були представлені на військовому параді на Честь дня незалежності 26 травня 2011 року – «Дідгорі 1» з шестиствольним американським кулеметом тип Minigun і «Дідгорі 2» – з кулеметом 12,7 калібру.

Депутат від правлячої партії Гіві Таргамадзе заявив на початку лютого, що Грузія працює над виробництвом беспілотного літального апарату подібного до американського дрона “Predator”. Президент Саакашвілі такoж заявив, що влада «зробила досить багато, особливо за останній рік, з метою переоснащеня збройних сил» без всякого шума і хизування.

Він також зауважив, що після вересневої війни 2008 року, у чотири рази збільшилося число тих осіб, хто бажає пройти резервну службу, і до кінця весни в Грузії буде білше 100 тисяч навчених резервістів.

Саакашвілі також заявив, що наповнився гордістю, коли на початку лютого під час зустрічі з американським президентом Обамою відвідав Віськово-морську академію США в Аннаполісі, де зустрівся з кількома грузинськими офіцерами, які проходять підготовку у якості морських піхотинців – таких з’єднань, які нам обов’язково знадобляться в наших збройних силах».

У свою чергу головний редактор військово-аналитичного журналу «Арсенал» Іраклій Аладашвілі заявив: «Дідгорі» зібрана на базі пікапа типу американського «Форда».

«Процес збірки проходив на тбіліськом авіаційному заводі з початку року. Пiкапи були броньовані і оснащені шестиствольним американським кулеметом «Мініган». Процес збирання цієї техніки продовжується», – заявив Аладашвілі. Експерт зауважує, що «Дідгорі» можна використовувати у розвідувальних цілях або в якості бронетранспортера. За класом вони наближені турецьким «Кобрам», які раніше були закуплені Грузією.

Створені 2 версії Дідгорі. Одна транспортна, а друга развідувальна. По комфортности вона перевищує імпортні «Кобри» і “Вульфи”. Загалом машину було розроблено виключно за потребами грузинських військових.

 

Грузинська бронемашина “Дідгорі”

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.