Для відсторонення Тимошенко i Луценка від виборів не має підстав

Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг вважає, що на сьогоднішній день немає причин не допустити до участі в парламентських виборах засуджену екс-прем’єра України Юлію Тимошенко і екс-главу МВС Юрія Луценка. Комісар РЄ зазначив, що караючи людей, зокрема, забороняючи їм балотуватися на виборах, українська влада має довести інкримінований злочин, а цього так і не відбулося.

«Перш за все, для мене важливо, що з людиною вчинили некоректно, порушивши демократичні стандарти, і хто б не був на місці Юлії Тимошенко, я б дотримувався такої ж позиції», – сказав Хаммарберг в інтерв’ю одному з українських видань. Він також додав, що в справі Ю.Тимошенко було ухвалено неправильне рішення заарештувати її під час процесу. Аналогічною назвав Хаммарберг і ситуацію із заарештованим екс-главою МВСЛуценком.

«Перш за все, для мене важливо, що з людиною вчинили некоректно, порушивши демократичні стандарти, і хто б не був на місці Юлії Тимошенко, я б дотримувався такої ж позиції», – сказав Хаммарберг в інтерв’ю одному з українських видань. Він також додав, що в справі Ю.Тимошенко було ухвалено неправильне рішення заарештувати її під час процесу. Аналогічною назвав Хаммарберг і ситуацію із заарештованим екс-главою МВСЛуценком. Комісар РЄ зазначив, що караючи людей, зокрема, забороняючи їм балотуватися на виборах, українська влада має довести інкримінований злочин, а цього так і не відбулося.

«У справі Юлії Тимошенко було прийнято неправильне рішення заарештувати її ході процесу. Ви ж знаєте – ніхто не може бути визнаний винним до рішення суду, тому попереднє затримання можна застосовувати виключно в тих випадках, коли є ризик втечі обвинуваченого або коли є вагомі докази його тиску на учасників процесу. У випадку Тимошенко не було ні першого, ні другого. Я бачу саме цю проблему», – сказав Хаммарберг, пише «Коммерсант-Украина».

«Якби на суді було доведено, що пані Тимошенко здійснила злочин, який робить неможливим її участь у виборах, тоді інша справа. Але я таких доказів до цих пір не побачив. І з урахуванням фактів, які представлені на даний момент, я не бачу причин для відсторонення Тимошенко від виборів», – додав він.

За словами європейського чиновника, нині в української влади є два виходи: або в ході чесного неупередженого судового процесу підтвердити, що Тимошенко дійсно скоїла злочин, або випустити її на свободу, щоб вона могла взяти участь у виборах.

Як повідомлялося раніше, на думку Хаммарберга, покращення ситуації із проблемами в міліції в Україні за останні роки не відбулося.

Тимошенко треба звільнити для відновлення відносин з ЄС?

Усвою чергу, Віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич заявив, що звільнення екс-прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко з-за грат є ключовим для виправлення відносин між Україною та Європейським Союзом, про це він сказав під час зустрічі з представниками керівництва партії ”Батьківщина” – Олександром Турчиновим і Григорієм Немирею.

”Відносини України та ЄС зайшли у глухий кут. Але ключ до розв‘язання цієї проблеми знаходиться в руках влади України. Звільнення колишнього прем‘єр-міністра України Юлії Тимошенко є ключовим для виправлення цих відносин”, – заявив пан Протасевич. Учасники зустрічі обговорили політичну ситуацію в Україні у контексті парламентських виборів, запланованих на жовтень цього року.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.