Лікарі підтверджують, що Тимошенко хвора

Київський кореспондент Financial Times Роман Олеарчик пише про стан здоров’я Юлії Тимошенко на основі інформації “з перших рук” – представника незалежної гуманітарної місії, організованої західними урядами минулого тижня. Один із лікарів, які оглянули пані Тимошенко, каже, що їй не надають належної медичної допомоги і що вона потерпає від болю, – пише видання.

“Хоча родичі і адвокати пані Тимошенко неодноразово робили заяви такого змісту, ці слова лікаря стали першим незалежним підтвердженням того, що Тимошенко дійсно хвора і страждає в ув’язненні, – наголошує автор статті, вміщеної в друкованій версії FT. – Це може внести ще більшу напруженість у відносини між Заходом і президентом України Віктором Януковичем, якого вже зараз критикують за переслідування опонентів у межах загального відходу України від демократії”.

FT нагадує, що 51-річну Тимошенко засудили до семи років ув’язнення за звинуваченнями в корупції. США і Європейський Союз неодноразово висловлювали стурбованість тим, що її процес і її вирок були політично вмотивованими, і закликали президента Януковича звільнити її і інших опозиційних провідників, щоб вони могли взяти участь у парламентських виборах у жовтні.

Автор статті протиставляє заяви “табору Тимошенко”, з одного боку, і урядовців України, з іншого. Донька Тимошенко Євгенія навіть публічно звинуватила Януковича в тому, що він прагне фізичного знищення її матері, тоді як офіційні особи постійно відкидали заяви прихильників Тимошенко.

Лікарям уривається терпець

Однак тепер троє канадських і двоє німецьких лікарів, які обстежили Тимошенко за сприяння посольств обох країн, дійшли висновків, відмінних від офіційної позиції української влади, пише FT.

“Я вважаю, що ця жінка хвора, вона – в постійному болі і потребує токсикологічних та інших лабораторних аналізів”, – сказав канадський лікар Пітер Куйтан. Раніше те, що Тимошенко серйозно хвора, в інтерв’ю радіо “Свобода” підтвердили німецькі лікарі, які обстежували екс-прем’эра.

За словами канадського доктора Куйтана, найближчим часом через посольства Німеччини і Канади лікарі оприлюднять офіційну заяву. Таке рішення вони прийняли по тому, як українська влада перекрутила їхні висновки. Він також спростував заяву генпрокурора Пшонки про те, що висновки іноземних лікарів збігаються з оцінками влади і що Тимошенко не потребує хірургічноно втручання.

“Вона не встає з ліжка. Нам не дали її безперешкодно обстежити. Наші дії були обмежені через брак приватності”, – цитує видання канадського лікаря Пітера Куйтана, який додав, що під час огляду були присутні українські лікарі і що західним експертами не дали взяти проб на аналіз.

Пославшись на конфіденційність, канадський доктор Куйтан не назвав попереднього діагнозу, який західні лікарі поставили Юлії Тимошенко, але її дочка стверджує, що в неї грижа спини, – завершує свою статтю кореспондент FT. А в онлайн версії статті кореспондент цитує анонімна джерела про те, що приватно західні лікарі обурювалися тим, що коли вони прилетіли, їх 10 годин тримали в аеропорту.

У свою чергу, депутат Європейського парламенту Зузана Ройтова, яка входить до угрупування ЄНП, заявила в Празі, що стан Юлії Тимошенко потребує лікування, якого ув’язнена лідерка української опозиційної партії не отримує. Пані Ройтова, . відомий чеський лікар,народилася у 1953 р, представник християнсько-демократичної партії “KDU-ČSL”,як колишній міністр охорони здоров’я Чеської Республіки, вона визнала, що навіть не намагалася відвідати Тимошенко в Качанівській колонії, а висновки зробила на підставі вивчення історії хвороби і зустрічей під час її гуманітарної місії в Україні.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.