За роки президентства Янукович встиг стати “антигероєм” навіть на Донеччині

Прояви невдоволення діями нинішньої влади на чолі з президентом Віктором Януковичем за два роки набули різних форм і масштабів. Одним з останніх проявів народного невдоволення владою стала акція ветеранів Афганістану, які в лютому цього року під час покладання представниками влади, у тому числі й президентом, квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам у Києві, повернулись до них спиною.

З початку 2012 року масовим явищем в Україні стало псування білбордів із новорічними привітаннями президента. Білборди закидали фарбою, яйцями, а також рвали та обписували образливими написами. По деяких випадках міліція порушила кримінальні справи. 73-річного жителя Волині вже оштрафували на 51 гривню.

Масові прояви народної «любові» Янукович мав можливість відчути і під час відвідування футбольних арен. Так, президента освистали при вікритті НСК «Олімпійський» у Києві. Крім того, фуканням і свистом супроводжувалися появи Януковича на стадіонах в Одесі та знову у Києві, а також був освистаний відеоролик Януковича у Львові.

Популярною стала образлива футбольна «кричалка» на адресу президента- «Спасибо жителям Донбаса…». Зазначимо, що навіть у Донецьку пам’ятник «Шахтарська слава» та стеллу при в’їзді у місто розписали словами: «Спасибо за ананаса» та «Янык наш позор».

10-денним адміністративним арештом закінчився демарш столичної пенсіонерки, яка 24 серпня 2011 року у Києві на знак протесту проти політичних репресій та розбудови диктатури в країні, відрізала прізвище «гаранта» від стрічки на вінку «Тарасу Шевченку від Віктора Януковича».

Під суд потрапила і студентка зі Львова, яка 5 грудня 2011 року біля пам’ятника Шевченкові тримала плакат із написом «Янукович продає державу».

За акції проти влади затримували і пенсіонерок на Донеччині. Як повідомили у міліції, у них вилучили плакати образливого для президента змісту. Планувалося, що жінки в чорних хустках помахом руки вкажуть Януковичу дорогу на цвинтар в Макіївці, підкріпивши цю дію транспорантом із словами «Туди вам і дорога».

Ще один прояв «любові» до президента продемонстрували українські митці. Так, у прямому ефірі українська письменниця та співачка Ірена Карпа запропонувала присутнім у студії політикам «полизати» Януковича. Таким чином вона презентувала цукерку у формі голови Януковича. «Я пропоную полизати, щось ніхто не хоче, значить, кохання до Януковича платонічне», – заявила співачка, звертаючись до присутніх у студії політиків.

А 24 лютого представники Коаліції учасників помаранчевої революції спробували роздати перехожим на Майдані Незалежності в Києві презервативи із зображенням президента Януковича. Однак зробити це їм перешкодила міліція.

Зазначимо, що реформи Януковича супроводжуються акціями протесту, причому активну участь у них беруть і жителі Донеччини. За даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, ще ніколи протестні настрої українців не були такими потужними, як після двох років «покращення життя».

Нагадаємо також, що проти президента Януковича було подано щонайменше вісім позовів до суду. Останнім позовом оскаржується скасування Януковичем Дня Свободи 22 листопада.

Водночас, чиновники, деякі майстри і провладні ЗМІ не уникають нагоди продемонструвати президентові свою відданість. Зокрема, тема славослів’я на адресу Януковича перейшла на новий, іще не бачений в Україні рівень.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.