На Нобелівську премію миру є реальні шанси у Тимошенко

Суперечливе питання: чи заслуговує Тимошенко на Нобелівську премію миру? Висунення, або усунення кандидатури екс-прем’єра є інструментом політичної боротьби влади в Україні проти опозиції. Тим часом, навіть прислужникам Януковича не прийшло в голову зробити з нього альтернативу пані Тимошенко, враховуючи катування і воєнні, а не мирні дії проти опозиціонерів.

Юлія Тимошенко має шанс отримати Нобелівську премію миру, вважають одні експерти. Інші констатують, що висунення екс-прем’єра на таку відзнаку є інструментом політичної боротьби в Україні. Свою підтримку кандидатури Тимошенко висловив «Світовий конгрес українців», а у Європейській асоціації українців наголосили на недоречності зайвої політизації Нобелівської премії миру.

Нобелівська премія миру одна з тих всесвітньо відомих та поважних міжнародних нагород, що мають бути відсторонені від політики, відзначив у коментарі для Радіо Свобода радник Президента Віктора Януковича Дмитро Видрін. «Політика не повинна втручатися у три справи: в особисті стосунки, у юридичні справи і у премії. Не повинна втручатися в Греммі, Оскар, у Нобелівську премію та інші. Якщо політика не втручається у ці справи, значить – це правильна політика», – підкреслив Видрін.

Крім того, Нобелівська премія миру має вручатися борцям або за мир, або за права людей, нагадав у розмові з Радіо Свобода проянуковичський росіянин і “штучний” президент Європейської асоціації українців Олексій Толкачов. Він вважає, що некоректно втягувати Нобелівський комітет в українську політику. «Замість того, щоб боротися всередині країни, намагаються використовувати такі інструменті як Нобелівська премія. Висувати її на Нобелівську премію, щоб дошкулити Януковичу, просто використовувати Нобелівську премію як інструмент внутрішньої Української політичної гри – це принизливо і для Нобелівського комітету ідуже принизливо для Януковича, це є негідним і української політики», – наголосив Толкачов.

Нобелівська премія миру вже давно є політичною, вважає політолог Михайло Погребінський. Саме тому, на його думку, Юлія Тимошенко заслуговує на номінацію і має певні шанси отримати нагороду. «Номінантами на Нобелівську премію ставали відомі на весь світ люди із суто політичних міркувань. Тому не можна виключити, що тепер репресована і відома на весь світ Тимошенко може її отримати. Пам’ятаймо, що дали наперед Бараку Обамі, свого часу, давали ізраїльському прем’єру, а також лідеру організації, яка багато років вважалася терористичною. Якщо це їй якось допоможе скоріше вийти на свободу, я би до цього схвально поставився», – зазначив Погребінський.

Юлія Тимшенко номінована на Нобелівську премію миру

Екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко увійшла до списку номінантів на Нобелівську премію миру 2012 року. Про це повідомила в понеділок, 27 лютого, британська газета «Дейлі телеграф». До переліку внесено 188 особистостей та 43 організації, які, на думку Нобелівського комітету, зробили вагомий внесок у боротьбу за мир. Серед найвідоміших діячів, номінованих на премію – екс-президент США Білл Клинтон, колишній канцлер Німеччини Гельмут Коль, президент Тунісу Монсеф Марзукі, російська правозахисниця Світлана Ганнушкіна, а також американський військовий аналітик Бредлі Меннинг, котрий співпрацював з Wikileaks і постав перед американським трибуналом. Прикметно, що до списку також потрапив міжарабський телеканал «Аль-Джазіра», який активно висвітлював події «арабської весни» й дотримується прозахідної позиції.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.