“Вмикати дурня” Януковичу вже не вдасться

Аналізуючи стан відносин України із Заходом, журналіст вебсайту “Левый берег” Соня Кошкіна пише, що дипломатичний ресурс західних демократій щодо України вже вичерпано. Замість нього – очікувальна позиція. “Вмикати дурня”, як це майстерно вміють робити наші українські посадовці, вже не вийде – колишнього ефекту вони не досягнуть, пише журналіст.

Водночас, говорити про санкції та спроби “навести порядок” жорсткими заходами ще зарано, вважає пані Кошкіна. По-перше, європейська бюрократична машина занадто повільна й неповоротка. По-друге, за санкціями, як правило, йде період тривалого відчуження, а це у контексті парламентських виборів, що наближаються, недоцільно.

Водночас, у кулуарах Європарламенту всерйоз обмірковують можливість обмежень по лінії двосторонніх відносин Києва з Берліном та Парижем: від блокування рахунків до арешту майна, продовжує Соня Кошкіна. Нещодавно у німецьких ЗМІ навіть з’явився документ з переліком українських чиновників, в’їзд яких на територію Німеччини є вельми небажаним. У переліку – прізвища осіб, причетних до “справи Тимошенко” – від слідчих до підписантів численних судових експертиз.

Співрозмовники з кола наближених до президента переконують, що думка Заходу для Віктора Януковича таки має значення, але тільки якщо мова йде про США. Однак і від Сполучених Штатів Янукович вже отримав “останнє китайське попередження” під час зустрічі з держсекретарем Гіларі Клінтон, пише “Левый берег”.

Нібито, резюмуючи спілкування з Віктором Федоровичем, пані Клінтон сказала: “Мені здається, в нас був дуже поганий перекладач. Я не бачу сенсу у подальшому спілкуванні”, оскільки Янукович не розумів, або вдавав, що не розуміє, що йому говорять, пише пані Кошкіна.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.