Сенат США: Тимошенко має бути звільнена

Як повідомляв Р-П, після 24 травня була опублікована резолюція американського сенатора Джеймса Інгафа (James Inhofe). Українські ЗМІ відразу її підхопили, оскільки резолюція, серед іншого, закликає негайно звільнити ув’язнену Юлію Тимошенко, заборонити в’їзд до США Президентові Віктору Януковичу, Генеральному прокурору Віктору Пшонці та урядовцям, які причетні до ув’язнення екс-прем’єра.

Спочатку резулюція пана Інгафа носила дещо таємний неофіційний характер, однак на даний час отримала підтримку більшості сенаторів. Не виключено, що найближчим часом резулюцію Джеймса Інгафа винесуть на голосування в сенаті і можливо й у конгресі США.

Зокрема, сенатор Сполучених Штатів, представник більшості у Сенаті Дік Дурбін наголошує, що США бачить у темі ув’язнення колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко «виборче переслідування» і наголошує, що Тимошенко має бути звільнена. Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті Амбасади США в Україні.

Дурбін відвідав Україну 27-28 травня і зустрівся з Президентом Віктором Януковичем та іншими українськими урядовцями, включаючи Прем’єр-міністра Миколу Азарова і міністра закордонних справ Костянтина Грищенка «з метою заохочення просування в Україні свободи, демократії, і розвитку сильної ринкової економіки», – сказано на сайті Посольства. Пан дурбін підчас зустрічей з українською владою не оминув питаня резолюції сенатора Інгафа, яке може довести українську владу до заборони отримання віз на візити до Сполучених Штатів.

Сенатор також зустрівся з представниками опозиційних партій та Євгенією Тимошенко, донькою ув’язненої Юлії Тимошенко. «Сенатор Дурбін звертався до теми тюремного ув’язнення колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко під час кожної зустрічі. Сенатор підкреслив, що США бачить в цьому випадку виборче переслідування, і Тимошенко повинно бути звільнено», – йдеться у повідомленні Амбасади США в Україні.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.