Українські музиканти про мовний закон(ВІДЕО)

Поки у Києві тривають протести проти ухвалення закону про засади мовної політики, а політологи обговорюють, чи підпише його президент, українські співаки розказали ВВС та Р-П, як вони ставляться до документу. Верховна Рада на антиконституційному рівні ухвалила закон про засади державної мовної політики, який передбачає офіційне використання регіональних мов на територіях, де проживає не менше 10% носіїв цих мов.

Ірена Карпа

співачка, журналістка, письменниця

Ірена

Був дуже хороший демотиватор такий, коли шахтар з запрацьованим лицем, весь брудний і стомлений, каже: “Ну конечно, теперь нам жить будет лучше, ведь у нас есть русский язык”. Всім зрозуміло, наскільки це блюзнірсько, і це просто пародія насправді. Який пародійний парламент, такі й пародійні закони. Я це все не сприймаю, і домовлятись тут немає ні з ким, ні про що, треба просто звільнити наших слуг народних. Буде новий парламент – буде новий закон.

Це просто передвиборні останні писки і спроба залучити тих, хто піде і поставить за них галочку в бюлетенях. Точніше навіть не піде і не поставить, а просто буде спроба фальсифікувати вибори. І велика кількість людей, які підтримують Партію регіонів, буде пояснюватись тим, що вони прийняли свій популістський закон.

Всі люди, у яких є хоч якісь залишки мозку, розуміють, нащо це все робиться. Дуже багато хто серед моїх російськомовних друзів переходить зараз принципово на українську з відчуття протесту.

Українській мові нічого не станеться. Якщо ще Берія казав, що “такої мови не було, нема і не буде”, а де Берія і де українська мова. З мовним питанням треба боротись мовою – свідомо нормально нею щодня розмовляти, писати, творити, спілкуватись і розуміти, що, цитуючи Ліну Костенко, народи не помирають від інфаркту – спочатку у них відбирає мову.

Мені це якось було зрозуміло з самого дитинства, що мова є основним засобом ідентифікації. Чому це не зрозуміло більшості людей, для мене загадка.

Фоззі (Олександр Сидоренко)

співак, музикант, учасник гурту ТНМК

Фоззі

Політики – це люди, які розуміють лише одну мову – мову грошей. Зрозуміло, що кожен з них використовує це для мобілізації власного електорату напередодні виборів. Тут є радянська точка зору і українська. Зрозуміло, що радянська точка зору мені не подобається, і я взагалі не знаю, кому вона може подобатись. Ті люди, які впроваджують цей закон – це суто “совки”, які намагаються повернути все до Української Радянської Соціалістичної Республіки.

Проблема мови – це десята проблема після корупції і так далі, економічних проблем України. Коли політикам нема про що говорити щодо економіки… Скільки таких виборів ми вже бачили, коли тільки напередодні виборів все це пригадується. Брудні ігри з електоратом. Мені все це вкрай не подобається. Кожен такий випадок відкидає розвиток України на декілька років назад.

Ніна Матвієнко

співачка, народна артистка України

Я думаю, що те, що відбувається сьогодні в нашій державі, і те, що вони сьогодні творять, ні в які рамки не вкладається, якщо розглядати це на вселюдському рівні. Як можна у державі, де є народ, де є нація, де є мова, де є пісня, робити двомовність? Це осквернення. Наче це робить хтось інший, наче це не діти нашого народу, а якісь окремі виродки. І вони десь окремо збираються, і їм не можна дати ради в цій Верховній Раді.

Мій син вчора пішов [на мітинг протесту] о 9-й вечора і прийшов тільки о 3-й годині, виснажений, він не спав і не їв. Йому потрібна мова, моєму синові. Син – це моє продовження, це теж мій народ. Це наш народ. Я побачила, яке бажання в сина, яка боротьба, який плач в душі і який протест. Він став, як воїн, на захист мови. Я думаю, це тільки початок.

Ця влада закінчиться, і те, що вони зробили, також закінчиться. Це ж тільки перший вогник. Народ не мовчатиме. Повинен бути великий протест, бо вже скільки можна мовчати. Це, мабуть, останній нарив, який прорве великим вибухом обурення. І найцікавіше, що це буде молодь.

Каша Сальцова (Олександра Кольцова)

журналістка, продюсер, співачка, учасниця гурту “Крихітка”

Моє ставлення [до мовного закону] дуже просте – здається, що, відволікаючи нашу увагу на мову, політики в цей час приховують законопроекти, які вони проштовхують абсолютно поза наші очі, які наносять більшу шкоду країні. Тому що окрім мови, ще є економічні інтереси країни, національні і т.д. Якщо ви звернете увагу на ту кількість законів, які ще вчора Рада прийняла, поки ми обговорювали мовний закон, то це окрема підстава для порушення кримінальної справи проти них.

Навіщо 300 мільйонів, здається, гривень виділили на вебкамери – ми всі побачимо, як всі проголосують, і ніхто не побачить, як ці голоси порахують. Тобто мовний закон – зручний привід відволікти увагу громадськості від справжніх проблем. Я скажу те, чого від мене всі чекають – я представник російськомовного населення, я з російськомовної родини. Мої російськомовні права ніколи в житті тут не утискались. Це фарс та інсценізація.

Антін Мухарський(Орест Лютий)

актор, шоумен, поет, музикант

ВСТАВАЙ КРАЇНО РІДНАЯ!


“Я народжений на подолі у Києві, більшу половину свого життя був російськомовним. Але завжди був і буду тим хто найбільше любить свою Країну. Бути українцем і патрітом України це нормальне і звичайне явище для нормальної людини. А бути “хахлом” і представником 5-ї колони це – бути розумовою потворою” – заявив пан Мухарський у інтерв’ю журналісту Р-П.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.