Співголова фракції зелених Європарламенту Ребекка Хармс розповіла про необхідність негайної реакції Європи на події в Україні та можливість введення жорстких санкцій проти українського керівництва. “Ми маємо розглянути питання про можливі санкції до тих, хто намагається підірвати демократичний розвиток України”,заявила пані Хармс.
Забезпечення участі Юлії Тимошенко та Юрія Луценка у парламентських виборах європейські політики відкрито називали ледь не останнім шансом української влади на уникнення міжнародної ізоляції. Тепер їм стало зрозумілим: ні Тимошенко, ні Луценко на вибори не підуть. Якщо голова фракції «есдеків» (головних європартнерів Партії регіонів) у Європарламенті Ханнес Свобода в коментарі Тиждень.ua зазначив, що «шкодує» з приводу неучасті у виборах лідерів опозиції, то співголова фракції «зелених» Європейського вільного альянсу Ребекка Хармс висловилась значно радикальніше, закликаючи до негайної реакції Євросоюзу на поточні події в Україні та введення персональних санкцій проти українського керівництва.
На запитання до Пані Хармс, від журналіста Українського Тижня про ставлення до рішення українського ЦВК щодо відмови в реєстрації кандидатами на парламентських виборах Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Пані Хармс заявила, що рішення щодо відмови в реєстрації кандидатами осіб, що засуджені судом, на жаль, є логічним. Справжня, глибинна проблема полягає в тому, що суди видаються політично мотивованими. Стратегія президента Януковича та уряду Азарова щодо боротьби з політичними опонентами шляхом їх арештів та присудження довгих термінів ув’язнення головним опозиційним політикам є вкрай проблемною та свідчить про зловживання юридичними процедурами задля подальшого послаблення політичної опозиції. Якщо так триватиме й надалі, я навряд чи сприйму майбутні парламентські вибори як вільні та демократичні.
Після того, як лідери ЄС більш чи менш символічно пробойкотували ЄВРО-2012, зараз вони більше схожі на пасивних спостерігачів за політично заплямованим правосуддям. Нові звинувачення на адресу Юлії Тимошенко, жорстокість до вкрай тяжко хворого Юрія Луценка і реакція української Генпрокуратури на рішення Європейського суду з прав людини повинні мати наслідки.
В контексті заяв заступника Генпрокурора України, я звернулася до Єврокомісії, щоб з’ясувати, як вона розцінює поточні погані новини з України та якій стратегії слідує. Виходячи з цієї відповіді, наша група буде вирішувати, як діяти далі. Але саме передвиборчий період – дуже важливий. І потім дебатувати в Європарламенті вже може бути запізно.
Ставлення до Юлії Тимошенко та інших опозиційних лідерів затьмарює все інше. Попри те, що Юлії Тимошенко останнім часом дозволили провести кілька зустрічей, зокрема і з послом Євросоюзу, медичний стан Юрія Луценка викликає більше побоювань, ніж будь-коли. Євросоюз та Світова організація торгівлі повинні посилити тиск і заморозити міжнародні угоди з Україною, які зараз обговорюються. Ми також повинні розглянути питання про подальші можливі санкції, зокрема відмову у візі тим, хто намагається підірвати демократичний розвиток України задля власної політичної вигоди.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.