Twist безпосередньо впливає на метастази

Міжнародна група генетиків із Сполученних штатів, Франції та Ізраїлю виявила ген, котрий відповідає за метастазування злоякісних пухлин молочної залози. Препарати, здатні відключати цей ген або знешкодити кодований ним білок, не зможуть протидіяти виникненню первинних вогнищ пухлин, але будуть в стані придушити процес їх расповсюдженя, повідомляє журнал Cell.

Професор біології Массачусетського технологічного інституту Роберт Вайнберг (власне він свого часу відкрив перший людський онкоген) та його колеги вивчали утворення метастазів у мишей, які хворіють карциномою молочної залози. Дослідження рівня активності різноманітних генів показало, що у ракових клітинах, які відриваються від основної пухлини, постійно включений ген, відомий під назвою Twist.

Экспериментатори виділили групу пухлиних клітин, відключили у них цей ген та пересадили модифіковані клітини здоровим тваринам. В молочних залозах оперованих мишей,утворилися первинні вогнища карциноми, однак ні одне з них не дало метастазів. Згідно отриманим даним, відключення гена Twist блокує відрив ракових клітин і, відповідно, блокує метастазування у мишей.

Ці висновки мають немалий інтерес для практичної медицини. Як показала Андреа Річардсон, патологоанатом з Гарвардського університету, Twist аналогічним чином працює й у людини. Тому можливо створити ліки, здатні відключати Twist або знешкоджувати кодований ним білок. Хоча подібні препарати і не зможуть протидіяти виникненню первиних вогнищ пухлин грудей, вони будуть в стані придушити процес їх розповсюдження.

Ген Twist було відкрито і вивчено досить давно. В нормі він працює на ранніх стадіях росту зародка, відповідаючи за переміщення клітин при формуванні плоду. По мірі ембріонального розвитку ці міграції стають непотрбними, и ген Twist переходить в неактивний стан. В клітинах метастазуючих пухлин молочної залозы цей ген чомусь активізується . Учені вважають, що існує ціла група поки ще не ідентифкованих генів, котрі роблять можливим метастазування інших злоякісних пухлин.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.