Українська блакитна влада не здатна до виборів без фальсифікацій

Голова комітету з іноземних справ Європарламенту Ельмар Брок заявив, що парламентські вибори в Україні, фактично, вже можна визнавати недемократичними. Європарламентарнаголосив, що Києві ніхто не повинен сподіватися, що все скінчиться та буде забуто після сфальшованих виборів. Пан Брок вважає, що парламентські вибори в Україні, фактично, вже можна визнавати недемократичними.

Недопустивши Юлію Тимошенко та Юрія Луценка до участі в парламентських виборах, українська влада могла пройти пройти точку неповернення у стосунках з Європою. Головний міжнародник Європарламенту, депутат від Європейської народної партії Ельмар Брок поки не хоче говорити про конкретні кроки, але попереджає: «ЄС та Європарламент знайдуть правильні відповіді у потрібний момент.»

Враховуючи те, що члени фракції ЄНП розуміють, що ані Юлія Тимошенко, ані Юрій Луценко вже ніяк не зможуть брати участь у наступних парламентських виборах, тому це неприпустимо, бо Тимошенко, Луценку та іншим опозиційним політикам на різних рівнях не дозволяють брати участь у виборах або поводяться з ними несправедливо. Політично мотивовані вироки та судові процеси руйнують шанси на вільні та чесні вибори восени.

“Наша фракція ЄНП не зможе розцінити осінні вибори як вільні та демократичні, якщо вони пройдуть без участі Тимошенко та Луценко, що вже стало доконаним фактом. Українські вибори не можуть бути розцінені як вільні, прозорі та чесні. Це відкрите порушення верховенства права та демократії. Я сподіваюсь, що українська влада знайде, як повернутися до демократичних принципів, заявив пан Брок у інтерв’ю Українському Тижню.

Я знову підкреслюю, йдеться не лише про випадки з Тимошенко та Луценком, а й про інші, зокрема й на місцевому рівні. На жаль, ми змушені констатувати, що опозиційні політики перебувають під тиском та в невигідному становищі. Вільні та чесні вибори – це не лише питання технічних процедур в день самого голосування.

Політики з нашої фракції вже робили численні заяви з цих питань. Ми разом з колегою Міхаелем Галером 12 липня оприлюднили заяву, в якій закликали до справедливого ставлення до опозиції та висловили нашу стурбованість тим фактом, що президент Янукович тримається подалі від кола шанованих демократій. Голова нашої фрації Жозеф Дол та голова ЄНП Вільфред Мартенс і багато урядів країн-членів ЄС надсилали чіткі месиджі такого змісту.

На наступній сесії, яка відбудеться у вересні варто очікувати нової резолюції Європарламенту щодо ситуації в Україні. Європарламент та Євросоюз в цілому публічні заяви щодо цієї ситуації? будуть дуже уважно стежити за ситуацією в Україні. На жаль, ми вимушені зазанчити, що шансів на вільні та чесні вибори стає дедалі менше. ЕС та Європарламент знайдуть правильні відповіді у потрібний момент. У Києві ніхто не повинен сподіватися, що все скінчиться та буде забуто після сфальшованих виборів.

Багато політиків бачать як українська влада дедалі більше відходить від зазначених у резолюції рекомендацій, тим самим ізолюючи себе. Зокрема, майже три місяці минуло з часу ухвалення останньої резолюції Європарламенту щодо України. Жодного кроку української влади у напрямку виконання цієї резолюції так і не відбулося.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.