У Дніпропетровській області знайшлися противники регіонального статусу російської мови

17 серпня, на сесії Дніпропетровської обласної ради фракція «Україна Майбутнього» проголосувала проти рішення «Про підтримку мовної політики в Україні», згідно з яким російська мова набуває статусу регіональної у Дніпропетровській області.

Про це повідомив гoлoва фракції УМ Павло Кравченко, цю інформпацію передала РП прес-служба партії.

«Моя позиція продиктована думкою більшості жителів міста Марганця. Більше 80% населення міста вважають, що українська мова повинна залишитися в тому статусі, який закріплений Конституцією», – заявив Кравченко. Також глава фракції вважає, що прийняття рішення «Про підтримку мовної політики в Україні» говорить про те, що Україна не захищає свою державність і виявилася нездатною йти європейським шляхом розвитку.

«У Дніпропетровській області немає проблем з російською мовою. Прийняття цього закону – підігрування чиїмось інтересам, а не захист своєї державності. Крім цього, така мовна політика свідчить про те, що влада виявилася нездатною йти по європейському шляху розвитку, не змогла стримати свої амбіції і фактично пішла на поводу у Росії», – підкреслив Павло Кравченко.

Крім цього, депутат облради сказав, що позиція більшості жителів Марганця збігається з його особистою. «Я особисто вважаю, що російській мові в Україні нічого не загрожує. А українська мова – це важлива складова української державності», – підсумував глава фракції.

Нагадаємо, за ухвалення рішення «Про підтримку мовної політики в Україні», що встановлює регіональний статус для російської мови в області, проголосували 111 з 117 депутатів Дніпропетровської обласної ради.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.