Український гурт «СПІВ-життя» у Вашингтоні

Усі ми маємо хоббі, щось, чим ми любимо займатися у вільний час – хтось танцює, хтось подорожує, хтось співає. Учасники а-капельного гурту «СПІВ-життя» зі свого «співочого» хоббі зробили щось більше – вони щиро і радо діляться своім вмінням, поширюючи українські традиції та даруючи посмішки та чудовий настрій своїм слухачам! Біля двох років тому я дізналася, що в українській громаді околиці Вашингтону була створена співоча група «СПІВ-Життя», що виконує пісні української спадщини.Про це повідомила РП з Вашингтону Оксана Ласовська.

Моя перша зустріч з цим гуртом відбулася минулого січня під час Різдвяних Свят, коли «СПІВ-Життя» виконували свій репертуар українських колядок і щедрівок. Це був незабутній виступ, щось таке, що лишається у серці назавжди! Хотілося слухати і слухати, вбирати кожне слово, кожен звук! «СПІВ-Життя» співали і відомі і знайомі з дитинства пісні («Щедрівочка», «Щедрик») – часто у своїй, власній інтерпретції, а також пісні, які не дуже часто можна почути («За вікном чорна хмара в’ється»), і виконували це з такою енергією, з таким натхненням, що не можна було не «спів-жити» з усім, що відбувається на сцені! Переважна більшість учасників групи (за славним виключенням!) не є професійними музикантами, – вони є просто людьми, які люблять і хочуть співати, і роблять це з повною відданістю і бажанням поділитися чимось кращим – чудовими і унікальними традиціями української спадщини.

«СПІВ-Життя» співає на численних подіях української громади у Вашингтоні та за його межами. Доброю традицією стала участь у щорічному фестивалі колядок у Філадельфії, на якому «СПІВ-Життя» співає вже два роки поспіль. Тепер різноманітні українські події у громаді Вашингтону важко уявити без присутності цього гурту – чи то Шевченківські дні, чи то Український Фестиваль або Дебют, – «СПІВ-Життя» завжди раді завітати на свято і зробити його ще більш неповторним своїми народними та класичними українськими піснями, колядками і щедрівками та, звісно, побажаннями усім Многая Літа!

Гурт був створений у лютому 2011 року і від того часу його репертуар щоразу розширюється новими піснями до будь-якої нагоди. За інформацією можна зв’язатися зі Степаном Шишкою та Оксаною Ласовською на ukelivingsong@gmail.com, або відвідати їхню сторінку «СПІВ-Життя» на Facebook при www.facebook.com/SPIVzhyttya, де знаходяться деякі їхні записи.

Редакція РП вважає, за потрібне дотати, що гурт «СПІВ-Життя» активно співпрацює з львіським батяром №1 Віктором Морозовим який після багаторічного проживання у Львові тепер живе у Вашингтоні, але час від часу прибуває до Львова де разом з “Батяр Бенд ГАЛИЧИНА” та автором текстів Андрієм Панчишиними створює нові батярські альбоми на зразок найвідомішого творіння “СЕРЦЕ БАТЯРА”. На початку травня у Львові з паном Морозовим відбудеться презентація найновішого альбому “Батяр Блюз”. Адже гурт «СПІВ-життя» постійно не тільки приятелює, але й співпрацює з паном Морозовим. Таким чином і гурт і пан Морозов мають досит високу популярність у Америці, де український шансон таінша музика українського походження має значно більшу популярність ніж московська попса.

Вашінгтоський гурт «СПІВ-життя» є популярним серед цілого американського континенту завдяки свому українському стилю. На відео котре є нижче гурт «СПІВ-життя» створив свою версію пісні львівських батярів Морозова і Панчишина “Батярська Коляда”. Знизу цього ВІДЕО мона побачитивидно текст цієї коляди. Для того щоб наші читачі змогли познайомитися З паном Шишкою та паном Морозовим _ ми звертаємо увагу, що двоє крайніх з правого боку чоловіків – це Віктор Морозов, а найкрайніший пан Шишка, який співає чистою українською і говорить чистою англійською, без жодного акценту.

Батярська Коляда (The Tramps’ Carol) (world premiere)

Батярська Коляда(Текст)

Над Високим Замком зірка як жарівка
зірка кольорова
світи ся
знає каждий батяр Божий син ві Львові
Божий син ві Львові
родився

Три батяри йдут
і дари несут
кого стрічают оповідают
став сі ві Львови Божий цуд
не у вертепі
не в яскині
Бог сі раждає
в Україні

Батяр до макітри суне макогона
макогона суне
і тре мак
начувай сі враже як дитятко скаже
як Ісусик скаже
буде так
ту не Фатерлянд
і не росія
тилько ві Львові на Личакові
міг сі родити Месія
не у вертепі
не в яскині
Бог сі раждає
в Україні

Над Високим Замком янголи літают
на землі і в небі
торжество
А на Личакови батяри гуляют
коляди співают
Рождество!
Бог ся раждає!
Славіте!
Його ві Львові знайдете!
Та Йой!

Не тільки у Вашигтоні але й по всій території США гурт «СПІВ-життя» з пані Оксаною та Віктором Мрозовим зі Стапаном Шишкою який двома мовами, крім російської, коментує різдвяні колядки які є популярними в америці, як справжні хіти, але українські.

Living.inSONG at Philadelphia Archeparchy Carol Festival 2013-01-13>

РП

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.