У 1941-му енкаведисти перед втечею зі Львова замордували дітей

В 1940-1941 роках , перед вступом сил Вермахту до Львова, “НКВД СССР” використовував дітей як засіб тиску на матерів, котрі перебували під слідством зі звинувачень у звязках з українським Рухом опору радянській окупації – ОУН. Знищеним дітям-заручникам було від одного дня до двох років. Двом хлопчикам було 15 и 17 років. Їхні матері наприкінці 1940-х років перебували під слідством у тюрмах на Замарстинівській і в «Бриґідках» у окупованому “совітами” Львові.- повідомило “Радіо Свобода”.

Пам’ятник українським дітям, замученим енкаведистами в тюрмах Львова в 1940-1941 роках, встановлено на Янівському цвинтарі міста Львова.

Дітей енкаведисти таємно вивезли з тюрем і ЖИВИМИ закопали на віддаленному полі на Янівському цвинтарі. Про це розповів голова Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих, колишній малолітній політв’язень Петро Франко.

«Про те, що на Янівському цвинтарі поховані діти, я почув від старшого чоловіка. Мені поталанило тоді як помічнику депутата потрапити до архіву та вивчити численні матеріали про смерть тих дітей. І тоді я зрозумів, що у братській могилі на Янівському цвинтарі поховані діти з двох тюрем, «Бриґідок» і Замарстинівської», – розповів журналістам пан Франко.

У 1940-1941 роках працівники НКВД зарештовували вагітних жінок, котрі підозрювались у зв’язках з ОУН, чи просто не сприймали окупаційний совітський режим. Жіннки народжували у жахливих умовах. Слідчі били об стіл немовлятами, щоб із матерів вибивати покази, – повідомив Петро Франко.

Коли в червні 1941 року німецьке військо увійшло на територію Львівщини, було відкрито в’язниці. Льв’ян охопив жах, коли вони побачили дитячі тільця, прибиті до дверей, кров невинних дітей. Збереглися фотознімки, зроблені німецькою владою, котрі поширювалися, зокрема, і для антирадянської пропаганди.

Блаженного отця Українскої Греко-католицьскої церкви о. Зиновія Ковалика у 1941 році енкаведисти не тільки розп’яли, а й запхали у розпанаханий живіт немовлятко, аби вибити покази про львів’ян, яких підозрювали в анирадянській діяльності.

У Львові в 1941 році було 8 місць для тортур. Кривавим для людей, засуджених совітами, був червень 1941-го.Трагедія вбитих НКВД дітей у львівських тюрмах у 1941 році не до кінця досліджена. Адже досі не розсекречені архивні документи МВС СРСР, зокрема, адміністративно-тюремного управління, – говорить директор львівського музею «Тюрма на Лонського» Руслан Забілий.

Умузеї зберігається список 1600 розстріляних людей, але скільки з них неповнолітніх, поки що не з’ясовано. «Треба проводити науково-пошукову роботу, працювати в архівах. Зазвичай жінки народжували в тюрмі на Лонського, але ми не знаємо долі тих дітей. Як правило, їх забирали в тюрми спеціалізовані. Хоча на той час відбувалися такі жорстокі, жахливі речі, що й факти убивства дітей також були», – зазначає пан Забілий.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.