Папа римський вважає Голодомор найбільшим геноцидом ХХ століття

Папа римський Франциск назвав Голодомор одним із найбільших геноцидів ХХ століття. Папа Франциск у книзі “Про небеса і про землю” (виданій у 2010 році разом з аргентинським рабином Абрахамом Скорса) пише, що великі держави “умили руки” під час Геноциду вірмен, бо знали набагато більше, ніж говорили.

“У той час Османська імперія була могутня, йшла світова війна, і світ дивився в інший бік”, – написав майбутній папа римський в розділі “Про Голокост”, передає Арменпрес з посиланням на DiarioArmenia.

Водночас, у розділі “Про релігії” Папа Франциск написав, що у ХХ столітті вони зрівняли із землею міста і села, бо уявили себе богом.

“Турки вчинили це стосовно вірмен, німці – щодо юдеїв, сталінські комуністи – щодо українців. Для вбивства людей вони використовували обговорення про божественні атрибути”, – написав папа Франциск.

“Якщо людина, мріючи про рай, не бореться за свої права, вона дійсно перебуває під владою опіуму. Люди, які зазнали різні і гонінь – як під час трьох найбільших геноцидів минулого століття вірмени, юдеї та українці, боролися за свою свободу”, – написав він у розділі “Про комунізм і капіталізм”.

До слова, під час зустрічі з президентом ПАРЄ Жаном-Клодом Міньйоном Олег Тягнибок звернувся з проханням посприяти тому, щоб країни Ради Європи визнали Голодомор 1932–33 років геноцидом українського народу.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.