«Волинська різанина»

Екс-прем’єр міністр та Екс-Президент України Леонід Кучма вважає, що термін «Волинська різанина» використовують лише польські радикали, – повідомляє «Волинська правда». Про це пан Кучма сказав, у інтерв’ю «Волинської газети». Згадуючи польських радикалів другий Президент України Леонід Кучма вважає, що термін «Волинська різанина» використовують антиукраїнські і промосковські радикально та проколоніально налаштовані поляки.

Активіст польської “Солідарності” Яцек Куронь під час інтерв’ю у Кракові з журналістом Рух Прес Дмитром Басілія, вони обидва приятелювали, бо були народженими у Львові. Дійшли висновку , що коли Україна буде колонією Росії тоді Варшава стане провінційним Московським містом. Краків’яни Пан Куронь та відомий світовий письменник Станіслав Лем, котрий народився і отримав медичну освіту у Львові, поширювали ідею незалежності України, як бастіона незалежної Польщі. Адже Російська імперія приєднавши до себе Україну могла стати надто потужною імперіалістичною державою. Стосовно волинської різанини львівські поляки дотримувалися думки, що польсько-український конфлікт відбувся не без польської провокації.

«Що стосується терміну «Волинська різанина», то він не має загальнопольського поширення. Водночас у Польщі було і є чимало політиків, громадських діячів та істориків, які зважено підходять як до визначень тих подій, у тому числі й на Волині, так і до шляхів подолання проблеми. Насамперед хотів би виділити позицію великого поляка – Папи Римського Івана Павла ІІ, який підтримав ініціативу керівників України і Польщі у 2003 році щодо вшанування пам’яті жертв волинської трагедії. У своєму посланні учасникам урочистостей він закликав виховувати молоді покоління поляків та українців у «дусі поєднання і будування майбутнього без обумовлень історії, нашарувань недовір`я, упереджень», – сказав пан Кучма.

«Мені дуже близька позиція примирення відомого польського політика і громадського діяча Яцека Куроня. Він пропонував взаємним кривдам і порахункам протиставляти здатність до співчуття й розуміння, подолання категоричності суджень та оцінок. В одному зі своїх останніх інтерв’ю під промовистою назвою «Не можна змушувати до покути» пан Куронь зазначив, що незалежна Україна не може зректися пам’яті про свої повстанські рухи, які воювали за її незалежність. Цей вислів адресований саме тим польським радикалам, які хочуть бачити лише одного винуватця трагічних подій під час українсько-польського протистояння.

Сьогодні немає підстав говорити про суто «польське» чи суто «українське» бачення проблеми. Не секрет, що частина польських істориків покладає відповідальність за конфлікт на ОУН і УПА, а деякі наші фахівці вважають, що конфлікт був спровокований діями польської Армії Крайової. Але мені імпонує те, що все більше українських та польських істориків дивляться на проблему значно глибше, у ширшому історичному контексті. Це дає підстави розраховувати на раціональну і виважену дискусію про те, що ж насправді сталося 70 років тому», – заявив екс-президент України Леонід Данилович Кучма, який на відміну від Януковича вважав Україну не залежною державою і продемонстрував цю позицію у своїй книжці “Україна не Росія”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.