Чого б то юдеям їздити до Умані? (Відео про Хеврон)

Нещодавно прочитав про те, що цього року буде перенесено місце масової молитви в Умані по причині встановлення на місці попереднього моління християнського хреста. І у череговий раз задався питанням: для чого юдею на юдейські свята їздити в Україну? Невже десь у Торі знаходиться такий завіт? Цей матеріал надіслав на РП відомий ізраїльський лікар-психіатр та колишній старший офіцер ЦАХАЛу Міхаель Павлов.

Це за логікою зрозуміти надто важко: у святкові дні спускатися з Ерец Хакодеш, залишаючи дружину і дітей самих за святковим столом, щоб жити у палаточних містечках або платити тисячі доларів за кімнату? На мій погляд, таке може піти на користь тільки уманьським дільцам, які у дні масового паломництва заробляють на юдеях. А також на цій справі можуть мати непогані прибутки антисеміти, які распускають такі чутки про непотрібності та дебоші, котрі вчиняють релігійні ізраїльтяни.

Чи не є подорож до Умані видом “авода зара”?

На мій погляд – настала пора припинити традицію масового від’їзду з Ерец Ісраель до могил на чужій землі. Замість того варто відвідувати святі місця у самому Ізраїлі. Цікаво – скільки тих людейпід видом хасидів, хто щороку мотуляється по Умані, коли небудь бував у Хевроні, бо це є найсвятішим для юдея містом. Невже це місто не є містом праотців і матерів нашого народу?

І для чого їздити молитися на Батьківщину українського народу, бо у нас є своя , юдейська, Батьківщина? Чи не є поставлений в Умані хрест тонким натяком для поломників: “тут ми Вам уже не раді”?

Я особисто багаторазово бував у Хевроні. Я, як і багато людей, які тут побували, відчував особливу “ауру” цього міста. На мій погляд, святкові паломництва треба проводити у Хевроні – місто наших побожних предків. Адже Умань – це українськая земля, юдеї абсолютно не мають жодних підстав влаштовувати там масові молебні.

З рештою – я не закликаю справжніх юдеїв, а не євреїв-антиукраїнців, покидати Україну. Однак, на мій погляд, масові молебні в Умані є ділом безтолковим, бо це сприяє лише набиванню кишень місцевих комерсантів та посиленню міжнаціональних конфліктів. Чи не логічно було б перенести прах юдейского праведника з Умані до міста юдейських патріархів і праотців у Хеврон?

Хеврон був і є колискою юдейського народу. Ця моя стаття про Хеврон, яку я, з великою повагою до України – країни мого народження – надіслав на РП. Адже зміст цієї статті був раніше опублікований на сайті НРІ “Дім Давіда”.

Щоб продемонструвати красу та атмосферу Хеврона – додаю відеозвіт про одне з моїх відвідувань Хеврону. Цей фільм зеняли і змонтували мої друзі Рувен і Мотл.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.