Повний пупс (Зауваження пана Винничука на помилки СВОБОДІВЦІВ)

Радості немає меж! Нарешті “Свобода” нанесла рішучий удар по газеті “Експрес”, заборонивши торгувати цигарками 22-ом кіоскам мережі “Інтерпрес”. Якщо взяти до уваги, що у Львові цигарками торгують 6 тисяч 156 кіосків, удар просто таки масштабний. Та що казати – смертельний.

Найтиражніша україномовна газета разом з двома десятками розмаїтих додатків і типографією просто таки приречена на загибель, втративши прибуток від цигарок. Мабуть, саме така спасенна думка навідала пустопорожні голови свободівців, коли вони вирішили якимось чином покарати газету. Така тупоголовість вражає. Бо якби газета жила лише за рахунок кіосків, то вже давно б збанкрутувала. Самим же кіоскам і справді прийдеться не солодко. Одна мережа кіосків у Львові вже дійсно збанкрутувала, торгуючи самими газетами.

Газетні кіоски у багатьох країнах світу торгують супутніми товарами. У польській мережі “Рух” можна придбати не тільки цигарки, а й зубну пасту, мило, презервативи і навіть пральний порошок. У кіосках “Укрпошти” в Івано-Франківську разом із пресою можна купити, наприклад, “цілющий” алкоголь. Насправді це страшний самопал, який продають під виглядом настоянок з хріном, медом, перцем і женьшенем міцністю 35%. Для камуфляжу на пляшечках пишеться “Продукт харчовий”. Для особливо тупих уточнено “рідкий”. Ціна спокуслива –14 гривень.

Аналіз показав, що то настоянки не так на цілющих рослинах, як на альдегідах. У кіосках вони фігурують, як дієтичний продукт, боронь боже не алкоголь, а в супермаркетах – будь ласка! – красуються в алкогольному відділі серед інших чверток.

Постає питання: куди дивиться івано-франківська “Свобода”?

У Рівному, де “Свобода” так рясно не засіялася, ці настоянки з газетних кіосків зникли під впливом громадських активістів. Можливо, пані Фаріон найближчим часом гайне до Франківська і задемонструє привселюдно свій високий патріотизм. Війна партії з газетою – це завжди дуже цікаво, але сприймається з подивом. Особливо, якщо ця партія в опозиції. Нібито.

Бо коли з пресою бореться влада, це зрозуміло, це в порядку речей. Що тут дивуватися? Влада на те і є влада, щоб дбати про себе красиву. А тут – опозиція! Яка завжди волала про свободу преси. Після серії статей у газеті “Експрес” партія “Свобода” вирішила дати бій.

“Декілька місяців тому депутати “Свободи” одноголосно проголосували за те, щоб надати мережі “Інтерпрес” нові земельні ділянки для розширення – більше 50 голосів від “Свободи”, – свідчать керівники “Інтерпреси”. – У лютому цього року особисто депутат цієї партії письмово вимагав від мерії внести у порядок денний місцевої ради питання щодо розширення “Інтерпресу”. А сьогодні ця партія розпочинає війну з “Інтерпресом”. Що змінилось? Лише те, що газета “Експрес” опублікувала ряд статей, які не сподобались керівництву згаданої партії”.

Цигарки у Львові продаються геть у всіх крамницях і в безлічі кіосків, і кожному зрозуміло, що “Свобода” вдалася до такої самої примітивної зброї, до якої інколи вдавалася влада. Та є ще одна річ, яка їх єднає: безглузда брехня. Ми не раз були свідками того, як той чи інший провладний депутат намагався щось пояснити, вдаючись до відвертої брехні та заперечуючи очевидні факти. А потім, коли правда все ж вигулькувала на поверхню, хтось уже інший виправдовував свого колегу тим, що він надто поквапився, не розібрався і взагалі увійшов у екстаз.

Я не знаю, в якому екстазі перебувала Ірина Фаріон, коли, вдягнувши мабуть, на знак трауру по загиблих у Сирії чорні шкарпетки, розповідала на телебаченні байки про те, що Олег Тягнибок живе ледь не на смітнику, а газета “Ескпрес” і канал “1+1” брешуть про його віллу.

Забула, певно, пані Фаріон, що правда, як шило. З будь-якого мішка, з будь-чиїх трусів рано чи пізно вилізе. І правда така. Олег Тягнибок має дві квартири. Одна – площею 116 кв. м. у Львові, а друга у Києві за адресою Вишняківська 6-А площею 96, 9 кв. м. Київську квартиру отримав наш борець з режимом якраз від режиму, ще коли був народним депутатом. Сусідами його стали теж представники режиму – Чєчєтов і Голубь.

Якщо хтось собі відразу уявляє, як вони зустрічаються на сходовій клітці і “соображають” на трьох, то помиляється, Тягнибок у цій квартирі ніколи не жив. Понад 10 років вона пустує. Жодного смітника з її вікон не видно. А як же вілла? Журналісти “Експресу”, які без мила пролізають у будь-яку дзюрку, виявили і її. Лідер партії живе в елітному районі на Русанівському масиві за високим муром. Будинок під охороною, бо такого державного мужа треба берегти. А щоб він, бідачка, не перепрацьовувався, обслуговують його покоївки і кухарки.

І чим у такому випадку, скажіть мені, відрізняється націоналістичний лідер від комуністичного? А нічим. Еліта – воно і в Африці еліта. Якщо партія наказала Тягнибоку пересісти на круте авто, то, либонь, вона ж його й переселила туди, де білі люди живуть. А до чого тут цигарки? О, цигарки відіграють важливу роль. У цій тютюновій завісі дуже легко приховати не тільки будинки Тягнибока, але й сумновідомого кримінального авторитета Пупса, який став народним депутатом.

Газета “Свобода”, очевидно апелюючи до розумово неповноцінних читачів, заявила, що натяк “Експресу” на те, що народний депутат-свободівець, Голова Економічної ради ВО “Свобода” Ігор Кривецький, приховує свої дипломи, наклеп: “його дипломи є на сайтах вишів, ЦВК та Львівської обласної ТВК”. На кого це розраховано? Покажіть мені той виш, який виставив на своєму сайті дипломи. На сайті ЦВК вказано лише, що Кривецький має “вищу освіту”, сайт ТВК взагалі нічого про це не сповіщає. Сам Кривецький мовчить. А слабо зібрати прес-конференцію і показати дипломи та ще й привести веселу компанію однокурсників?

Кримінальне минуле стирчить за спиною не тільки деяких нардепів від “Свободи”, а й за спиною місцевих депутатів Львівщини. Ось, наприклад, голова львівської обласної ради. Теж, до речі, персона овіяна легендами 90-тих. “Один із колишніх народних депутатів, – пише “Ескпрес”, – якось у пориві щирості признався, як його у 90-тих душили бандити, вимагаючи данину”. Одним з них начебто був голова облради.

Що ти маєш проти “Свободи”? – запитують мене. Те саме, що й проти “Удару”, “Батьківщини” чи регіоналів. Скажу більше: я голосував за “Свободу”, як і уся моя родина. І я вірю, що серед рядових членів “Свободи” є багато справжніх патріотів. Але… Є таке народне прислів’я: “Може, ти, москалю, й добрий чоловік, але шинеля твоя – злодій”. Так от – шинеля. Ті, що керують “Свободою”. Морди у них в пушку. І доки вони не очистяться від бандюків, їм не стати щирими й відданими націоналістами.

Олег Тягнибок замість того, щоб набрати у рот води і грати в мовчанку, мав би подякувати за увагу до його партії, пообіцяти виправити недогляди, здійснити чистку в партійних рядах. Але він з Пупсом сидять у засаді і мовчать, а відбріхуватися мусить пані Фаріон. Та, бідачка, перестаралась. Звинувачення “Інтерпреси” в тому, що ця скромна мережа обкурює львів’ян на фоні тисяч інших кіосків звучить “как-то по дебільному”. Скидається на те, що не львів’яни обкурені, а сама пані Фаріон, бо верзе відверті нісенітниці. Тоді краще, мабуть, нюхати клей, як то роблять окремі юні депутати-націоналісти і пити “цілющі” настоянки.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.