Заява Міжнародного фонду “Відродження”

Останніми днями кільком провідним громадським організаціям надіслана вимога від слідчих органів податкової міліції про надання інформації про використання грантів, наданих Міжнародним фондом “Відродження” у період 2013-2015 рр.

Колишні системні репресії проти громадянського суспільства в Україні

Подібні запити від слідчих органів, попередньої антиукраїської влади, податкової та МВС надходили і до інших громадських організацій та осіб, які співпрацювали з фондом. Сьогодні виконавчому директору Фонду також надійшла повістка-виклик на допит до слідчих органів. Ведеться розслідування немовби кримінальних правопорушень з боку як цих організацій, так і, головне, з боку Міжнародного фонду “Відродження”.

Те, що жодних кримінальних порушень не може бути знайдено ані у діях Фонду, ані у діяльності наших партнерів-громадських організацій, не підлягає сумніву. Також очевидно, що слідчі органи у даному випадку є лише слухняними виконавцями політичного замовлення представників влади.

Попри скасування «диктаторських» законів 16 січня, влада намагається впровадити їх по факту, за допомогою безпідставних кримінальних переслідувань організацій громадянського суспільства та їх донорів.

Ми передбачаємо, що при всьому напруженні фантазії слідчим не вдасться знайти у представників громадського сектору і Фонду маєтки, бізнеси і статки, подібні тим, якими розпоряджаються політичні і прямі замовники справи разом з їхніми родичами та які у багато разів перевищують їхні офіційні доходи. На відміну від останніх ми – відкриті і підзвітні суспільству. Замість переслідування дійсних злочинців при владі слідчі органи витрачають кошти платників податків на пошуки винних у протестах.

Україна сьогодні потребує реального діалогу, у тому числі за участю громадянського суспільства, з нагальних питань, які спричинили сьогодні найглибшу в її історії політичну кризу та протистояння. Замість цього влада розмовляє з Майданом мовою сили, а з громадськими організаціями – мовою повісток зразка найгірших часів та прикладів авторитаризму.

Відкриті владою впровадження з кримінальних справ – це чергова недолуга спроба перешкодити діяльності громадських організацій і Міжнародного фонду “Відродження”, найбільшого донора для неурядового сектору в Україні, добре відомого як у країні, так і за кордоном.

Фонд працює та продовжує свою роботу щодо підтримки відкритого, демократичного суспільства в Україні попри будь-які спроби влади чинити перешкоди.

Спроби репресувати громадянське суспільство України, що раніше безуспішно намагався робити правлячий режим, він став приречений на провал.

Ми очікуємо належної реакції громадськості і політиків на ці відверто авторитарні дії української влади – як всередині країни, так і від міжнародної спільноти.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.