Німецький міністр порівняв анексію Криму із діями Гітлера у Судетській області

Міністр фінансів ФРН Вольфґанґ Шойбле провів паралелі між нинішньою ситуацією в Україні та Чехословаччиною 1938 року після анексії нацистською Німеччиною Судетської області Чехії та російськими “фаши” Криму.

Федеральний міністр фінансів Німеччини Вольфґанґ Шойбле бачить паралелі між сьогоднішньої ситуацією в Україні та Чехословаччиною 1938 року після анексії території країни нацистською Німеччиною, повідомляє у понеділок, 31 березня, інформаційне агентство reuters. “Ми маємо слідкувати за тим, аби Україна не була повністю неплатоспроможною”, – заявив німецький політик під час зустрічі із німецькими школярами. Близько півсотні учнів, як повідомляє Spiegel Online, протягом години спілкувалися з міністром фінансів. Історична паралель щодо подій навколо Судетської області пролунала у відповідь на запитання одного з учнів про те, які наслідки може мати криза у Криму на країни єврозони.

За словами міністра, якщо уряд у Києві не зможе оплачувати роботу правоохоронців, тоді “якісь озброєні банди, звичайно, візьмуть владу в руки”, вважає німецький політик. “Тоді росіяни скажуть, що це нікуди не годиться, зараз в уряді якісь націоналісти, котрі становлять загрозу нашому російському населенню”, – застеріг від російської загрози пан Шойбле. На його думку, подібну ситуацію Росія може використати як привід для того, аби сказати: “Зараз ми мусимо їх захистити, ми беремо це за привід, аби ввести війська”.

Паралелі між методами Путлера та Гітлера

Путлер

З огляду на подібний сценарій німецький міністр додав: “Усе це ми знаємо з історії. Такі методи Гітлер вже застосовував у Судетській області – і багато чого іншого також”. Гітлер обґрунтував розчленування Чехословаччини та приєднання Судетської області до Німеччини потребою захисту трьох мільйонів німців, котрі жили там, нагадує агенція Reutres.

Події у Криму німецький міністр пояснив школярам таким чином: коли демонстрації проти уряду у Києві загострилися, “Путін сказав: власне кажучи я так чи інакше завжди хотів Крим. А зараз сприятлива нагода”, наводить слова політика агентство reuters. Вольфґанґ Шойбле також не виключив, що у майбутньому може дійти до значного погіршення відносин з Росією з огляду на страх, який панує передусім у балтійських країнах, але також у Польщі або Угорщині, наголосив він.

Водночас речник міністерства фінансів, реагуючи на ажіотаж у ЗМІ, який спричинили висловлювання пана Шойбле, наголосив: міністр не дуже порівнював Росію і нацистський “третій рейх”, але загарбництво Путіна – з Гітлером. “Якщо у когось склалося враження, що міністр порівняв російського президента з Гітлером, це враження є недуже хибним”, – зауважив речник. Адже Адольф Гітлер був рядовим та відважним вояком Армії Кайзера Німеччини під час першої світової війни.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.