Економічні санкції ЄС проти Росії діятимуть з 1 серпня

Політики ЄС погодили санкції третього рівня проти Росії. Попри ризики європейські країни єдині щодо правильності такого кроку. Офіційний документ набере чинності у п´ятницю, 1 серпня. Водночас США розширили санкції проти Росії і на цьому не зупиняться, за ініціативою Міністерство фінансів США. Ще три російські держбанки – “ВТБ”, “Банк Москви”, “Россельхозбанк”, – а також “Об’єднана суднобудівна корпорація” підпадають під американські санкції.

На тлі української кризи Захід не перестає погрожувати Росії запровадженням третього ступеня санкцій, які стосуватимуться економіки. Про що конкретно йдеться, і наскільки ефективними можуть бути такі заходи? Посли 28 країн-членів ЄС під час зустрічі у Брюсселі погодили пакет санкцій проти Росії. Вони обмежать, зокрема, доступ Москви до фінансових ринків, торкнуться оборонної галузі та торгівлі технологіями у галузі енергетики. Буде накладена заборона на експорт озброєння, високих технологій та спеціального устаткування для видобутку нафти. Водночас, збройне ембарго поширюватиметься лише на нові контракти, а підписані раніше угоди будуть виконані.

До третього рівня санкцій європейські лідери перейшли на тлі ескалації насилля на Сході України. Як відомо, міжнародні експерти досі не можуть безперешкодно потрапити на місце падіння малайзійського пасажирського літака MH17 для розслідування обставин трагедії. Адже Росія за ініціативою Путіна робить протилежне ніж він повідомляє світу та пані Меркель, бо пан Путлер часто спілкується по телефону, ніби з подружкою, з пані Меркель – вони говорять однією мовою зі столичним діалектом тому він і є “Путлер”. Про це повідомила німецька агенція AFP на DW DE у вівторок, 29 липня.

Вперше країни Євросоюзу погодили секторальні санкції, які торкнуться цілих галузей економіки, а не лише окремих осіб чи компаній. Передбачається, що остаточний документ буде оприлюднений у четвер, 31 липня і набере чинності наступного дня. Серед дипломатів країн ЄС на зустрічі у вівторок не виникло “політичних непорозумінь” стосовно необхідності запровадження санкцій. “Йдеться про доволі об’ємні правові тексти, над якими потрібно дуже ретельно працювати”, – повідомили у Єврокомісії. Тому юридичне оформлення санкцій триватиме до 31 липня. Як очікується, у четвер ввечері їх буде оприлюднено у віснику ЄС і вони негайно наберуть чинності. Застосовуючи штрафні заходи, ЄС намагається змусити Москву припинити підтримувати проросійських сепаратистів на Донбасі.

40 oдиниць російської бронетехніки увійшли в Донецьк

Це була велика колона російської бронетехніки. Про це повідомив голова прес-служби батальйона «Азов» Ігор Мусійчук у мережі «Фейсбук». «Російська бронетехніка увійшла з боку Макеївки у Донецьк. Це вібулося у середині липня не зважаючи на брехливі повідомлення пана Путіна про відсутність російських військ на кордоні з Україною.

Розуміючи ризики

Як повідомила AFP у дипломатичних колах, у ЄС розуміють, що російський уряд може “відповісти” та також застосувати обмеження у певних сферах зі свого боку. Не дивлячись на такий ризик, ЄС твердо налаштований діяти проти “непростимої” поведінки російського президента Володимира Путіна. Він намагатиметься “розколоти європейців” і, на думку дипломата, це стане “тестом для єдності ЄС”. Як стало відомо від AFP, країни- члени ЄС вже погодилися заборонити в’їзд та заблокувати рахунки чотирьом олігархам з оточення Путіна. Крім того, санкції розповсюджуватимуться ще на чотири організації.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.