Тбілісі за Києвом засудило убивство Бориса Нємцова

Офіційні особи Грузії зсудили «чудовищне убивство» впливового російського опозиційного політика Бориса Нємцова, котрого було убито в пятницю 27 лютого у ночі коло Кремля, де сидять ніби ініціатори, кремлівські карлики. Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі заявив, що його «потрясло» у связку з тим, що сталося. Про це, для публікування, на РП надійшло повідомлення від одного з міжнародних партнерів Civil Georgia з Тбілісі.

«Він, пан Нємцов, був політиком, котрий протягом останніх двох десятиліть неустанно боровся для захисту демократичних ідеалів і свободи. Це убивство є ударом для всього прогресивного людства і воно має бути розслідуване обов’язково», – йдеться у заяві пана Маргвелашвілі.

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі висловив співчуття сім’ї Нємцова і «русскому народу» у звязку з «жахливою трагедією», що відбулася у центрі Москви. «Я є потрясений цією жахливою трагедією, котра відбулася в центрі Москви – убитий один з найвідоміших російских політиків пан Нємцов», – про це йшлося у заяві пана Гарібашвілі, – «Категорично засуджую це жахливе насильство і залишаю надію, що ті, хто зробив такий жорстокий злочин, будуть выявлені і дістануть відповідальність перед законом».

Голова Парламенту Грузії Давід Усупашвілі заявив: «Борис Нємцов був політиком, котрий на всіх етапах життя боровся за кращу, демократичну Росію». Пан Усупашвілі також заявив, що «Бориса Нємцова буде не вистачати російскому народу і їхньому майбутньому, його сім’ї, друзям і колегам у всьому демократиченому світі». «Сподіваємся, що це жахливе убивство буде розслідуване швидко і об’єктивно, і винуватці будуть наказані відповідним чином», – заявив пан Усупашвілі.

Засудив убивство, спікер МЗС Грузії Давид Кереселідзе закликав до «прозорого, швидкого и адекватному рлозслідування», щоб «всі винуваті постали перед правосуддям».

Колишній президент Грузії Міхаель Саакашвілі, котрий тим часом з радником президента України Петра Порошенка, заявив у інтерв’ю CNN, що минулого тижня він обідав разом з Нємцовим у Києві. За його словами, пан Нємцов хотів зустрітися з ним, так як він готував доповідь про Україну і хотів повідомити російському суспільству правду про те, що за злочинність відбувається в Україні.

«Цілком мене не дивує, що “на Москаліні” його убили. Мене більше дивує те, що до сих пір його не убили, так як ми маємо справу з мафіозною державою», – заявив пан Саакашвілі, – «Існуючий там клімат для таких людей, як Нємцов робить майже неможливим ходити вільно, на жаль, серед живих».

«ПутіПутлер прийшов насильницьким шляхом, керує насильством і закінчить себе насильницьким шляхом», – заявив пан Саакашвілі.

Швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung впевнена, що за вбивство Нємцова відповідальний ПутіПутлер

“Очільник Кремля не може вдавати, що він тут начебто ні при чому. Він розпалив атмосферу націоналізму, за якої всюди ввижаються вороги держави та “п’ята колона”. І вбивство варто розглядати саме на цьому тлі. Хто б не віддав відповідний наказ, це стало чітким сигналом для російських опозиціонерів. Якщо вони сподівалися, що режим Путіна почне хитатися під вантажем економічної кризи та санкцій, то вбивство стало цілеспрямованим актом залякування. Російські супротивники режиму зіштовхнулися із суворою реальністю: міряючись силами, їхні суперники не зважають на право або переконливі аргументи. Вони роблять ставку на неприкрите насильство”. Водночас Німецька газета Nürnberger Nachrichten вбачає у смерті опозиціонера паніку російського президента: “Шкода, яку завдано Росії під час української війни, виявилася значною. Путін стає вразливішим. Його могутні друзі олігархи вже втратили мільярди і продовжують виводити їх з країни. Вони незадоволені. Це змушує очільника Кремля нервувати, вірогідно, навіть більше за жалюгідну опозицію. Вбивство Нємцова виглядає майже як панічна реакція. В будь-якому випадку, усі критики попереджені. Слово супроти царя може бути фатальним”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.