Доповідь фонду «Potomac»:Росія готується до великого наступу в Україні

Експерти наголошують на недостатній, а часто деструктивній ролі спостерегачів ОБСЄ узоні конфлікту. Військові експерти та представники НАТО продовжують попереджати про небезпеку можливого нового наступу підтримуваних Росією сил в Україні. У цьому зв’язку експерти наголошують на недостатній, а часто деструктивній ролі спостерігачів ОБСЄ у зоні конфлікту. Виявляється, співробітники місії у Маріуполі вводили координати розташування українських військових сил у свої мобільні телефони, до яких можна легко отримати доступ.

Таку заяву зробив президент фонду «Potomac» Філіп Карбер під час презентації доповіді «Поза «Мінськом-2»: перспективи для нового російського наступу». Пан Карбер вважає, що діяльність спостережної місії ОБСЄ на Сході України неефективна. Причина, за його словами, полягає як у недостатній кількості самих спостерігачів, так і у тому, що західних працівників у місії значно менше, ніж російських.

У складі команди є росіяни. Вони ходили біля позицій українських військових та вводили координати їхнього розташування у свої мобільні телефони. ОБСЄ не є незалежною організацією: «ОБСЄ ніколи не була призначена, щоб спостерігати за військовими діями. Я характеризую їх радше радниками зі шлюбу, аніж адвокатами з розлучення. Ідея того, що вони будуть робити свою роботу, наполягати на інспектуванні та швидких доповідях. Вони просто органічно не здатні цього робити, тому що у складі команди є росіяни. Коли я був у Маріуполі, то кількість російських спостерігачів була значно більшою, аніж представників з інших країн. Вони ходили біля позицій українських військових та вводили координати їхнього розташування у свої мобільні телефони. ОБСЄ не є незалежною організацією», – вважає президент фонду «Potomac».

Філіп Карбер також презентував карту з інспекцій, на яку погодилося ОБСЄ. На ній чітко видно, що інспектори не мають доступу до російсько-українського кордону, через який відбувається основне перекидання російської техніки та солдат на Донбас. На іншій ділянці кордону, представники ОБСЄ можуть перебувати лише 25% свого часу, попередньо повідомивши іншу сторону. Жовтим кольором позначено регіони, де ОБСЄ може перебувати лише 50% свого часу.

Президент фонду «Potomac» зазначив, що за його спостереженнями, відбуваються серйозні зміни у структурі російських військ на Донбасі.

Офіцери там – росіяни, командування та штаб – російські, зброя та боєприпаси – також звідти – вважає пан Карбер: «До сьогодні вони мали окремі батальйонно-тактичні групи – дуже невеликі підрозділи. Тепер росіяни організовують їх у бригади та корпуси. Це відбувається на території Донбасу, а не на території Росії. Офіцери там – росіяни, командування та штаб – російські, зброя та боєприпаси – також звідти. Єдина причина, чому їм потрібна така велика організація – це щоб мати можливість проводити наступальні операції, просуватися у глиб території значно швидше», – заявив Карбер. У разі повномасштабного наступу не лише Україна, але й Захід зіткнеться з гуманітарною катастрофою, каже президент фонду «Potomac».

«20 мільйонів людей стануть біженцями. На сьогодні в Україні вже 1 мільйон переселенців зі Сходу. Усі центри з їхнього прийому переповнені. У разі військової операції від 10 до 20 мільйонів українців почнуть рухатися у бік Заходу. Так, захоплена територія буде великим шматком для Путіна, але якщо він це зробить. Ми говоримо про Європу, яка стане цілковито іншою у наступні 20-30 років», – переконаний експерт. Виходом зі ситуації яка склалася, за словами Філіпа Карбера, повинна стати військова підтримка Заходом України. Для цього, за його словами, потрібно надати Україні зброю та відмінити негласне ембарго на його постачання.

Дмитро Басілія РУХ ПРЕС, за повідомленнями Голосу Америки-VOA

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.