Міжнародний фонд «Відродження» отримав поважну європейську премію «Відкрите суспільство» – 2015

Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) отримав поважну європейську премію «Відкрите суспільство»-2015, яку щорічно присуджує впливовий Центральноєвропейський університет. Премія засвідчує визнання зусиль і внеску Фонду у розвиток відкритого, плюралістичного суспільства в Україні, заснованого на демократичних цінностях. Церемонія нагородження пройшла 21 червні 2015 у Будапешті.

За словами Джона Шаттака, президента та ректора Центральноєвропейського університету, Фонд «Відродження» знаходиться в центрі боротьби за відкрите суспільство в Україні. «Він являє собою силу прозорості, справедливості та прав людини в період потрясінь, насильства і тяжких випробувань в країні. Його робота з підтримки ініціатив із захисту прав людини, розвитку демократичних свобод, сприяння ефективній системі охорони здоров’я, спрощення візового режиму – є значним внеском в життя всіх українців», – зазначив Джон Шаттак.

Премія «Відкрите суспільство» (The CEU Open Society Prize) була започаткована в 1994 році і надається видатним особистостям, за їхні досягнення і внесок у розвиток відкритого суспільства. Першу Премію отримав сер Карл Поппер, видатний філософ і щирий прихильник концепції відкритого суспільства. Крім того до числа переможців Премії в різні часи входили Вацлав Гавел (1999), Рікардо Лагос (2006) Карла дель Понте (2007), Кофі Аннан (2008), Марті Ахтісаарі, (2009), Луїза Арбор (2010), Річард Холбрук і Хав’єр Солана (2011), Ар’є Нієр (2012), сер Фазл Абед (2013) і Крісталіна Георгієва (2014). Цього року переможцем було обрано не окрему особу, а цілу організацію.

«Фонд отримує нагороду в ключовий момент для України, – заявив виконавчий директор МФ «Відродження» Євген Бистрицький. – Саме в цей час народжується нова якість громадянського суспільства і ми пишаємося тим, що працюємо для його розвитку вже 25 років. Зараз ми переживаємо історичний пік підтримки Фондом громадянського суспільства в його прагненні до реалізації радикальних, але необхідних реформ. Після подій на Майдані Фонд долучився до розробки конкретних реформаторських ініціатив, заснованих на принципах відкритого суспільства. І сьогодні наш стратегічний пріоритет – це активне залучення громадян у процес практичного здійснення реформ».

Міжнародний фонд «Відродження» є однією з найбільших благодійних фундацій, покликаних сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні. Фонд підтримує зусилля громадянського суспільства України з протидії корупції, захисту вразливих груп громадян та протидії їх дискримінації, розвитку системи безоплатної правової допомоги, доступу до правосуддя та поліпшення громадського здоров’я. Крім того Фонд підтримує роботу Стратегічних дорадчих груп (СДГ) – ініціативи, покликаної сприяти новій владі України у розробці стратегії реформ.

«Ми вважаємо, що Премія – це визнання величезних зусиль, які прикладає українське суспільство захищаючи демократичні цінності, – відзначив голова Правління МФВ Олександр Сушко. – Громадянське суспільство, в даний час, є головним адвокатом впровадження реальних реформ і перетворень у державі, оскільки уряд є недостатньо послідовним у цьому питанні. Цей бій ще не закінчений, і ми сподіваємося бути частиною цих наполегливих прагнень рухатися вперед до Нової України, в основі якої закладена рішучість народу будувати своє майбутнє на принципах відкритого суспільства». В свою чергу засновник Центральноєвропейського університету та його почесний голова Джордж Сорос зазначив, що світ став свідком того, як десятки тисяч українців, ризикуючи життям, наприкінці 2013 року вийшли на Майдан з вимогою покласти край корупції та з вимогою бути залученими до прийняття рішень у державі. Вони прагнуть контролювати свою власну долю і протистояти агресії Росії. «Фонд «Відродження» є рішучим прихильником найважливіших елементів дієздатної та функціональної демократії, серед яких боротьба за припинення дискримінацій, розвиток вільної преси та захист прав людини. Ці прагнення добре узгоджуються з духом премії «Відкрите суспільство»», – додав Джодж Сорос.

Центральноєвропейський університет, заснований в 1991 році, і являє собою нову модель міжнародної освіти в Європі. ЦЄУ є провідним майданчиком Центральної Європи з обговорення економічних, соціальних і політичних питань сьогодення і є джерелом підтримки для розвитку відкритих і демократичних суспільств. Сьогодні CEU є глобальною установою післядипломної освіти в галузі соціальних та гуманітарних наук, юриспруденції, менеджменту, екологічних досліджень, державного управління. Університет об’єдную студентів та викладачів з понад 100 країн світу.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.